Sevilla nie wykorzystała okazji, Villarreal powstrzymany

mundodeportivo.com

Niedziela w Primera Division przyniosła dwie niespodzianki. Najpierw Sevilla podzieliła się punktami z Granadą, a później Villarreal bezbramkowo zremisował z Cordobą na własnym stadionie 0:0.

Valencia przegrała wczoraj z Barceloną, co sprawiło, że Sevilla miała dzisiaj szansę na dogonienie jej w ligowej tabeli, bowiem Nietoperze mieli zaledwie 3 punkty więcej. Obie te ekipy walczą przecież o Ligę Mistrzów i gdyby ekipa Grzegorza Krychowiaka zdobyła komplet punktów, to zrównałaby się z Valencią, a zarazem przybliżyłaby się do zrealizowania celu, jakim niewątpliwie jest zajęcie 4 miejsca. Odstawmy jednak gdybanie na bok i skupmy się na faktach – podopiecznym Unaia Emery’ego udało się zdobyć zaledwie punkt w derbach Andaluzji. Gole w meczu z Granadą strzelał tylko Diego Mainz, czyli zawodnik Granady. W 23 minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzanie po golu strzelonym z główki, by w 69 minucie wpakować piłkę do swojej bramki po dośrodkowaniu zawodnika gości – Aleixa Vidala. Mimo tego, że Sevilli nie udało się zainkasować 3 punktów, to zniwelowali stratę do Valencii do 2 punktów.

Świadkami drugiej niespodzianki byli kibice oglądający spotkanie na El Madrigal, gdzie Villarreal mierzył się z ostatnią w tabeli Cordobą. Widzowie zgromadzeni na stadionie nie doczekali się bramek i po 90 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. Cordoba z dorobkiem 20 punktów wciąż ma teoretyczne szanse na utrzymanie się, jednak w praktyce wygląda to gorzej. Traci do bezpiecznej strefy 8 punktów.

O godzinie 12:00 Rayo Vallecano podejmowało na własnym boisku walczącą o utrzymanie Almerię. W 23. minucie wynik otworzył Antonio Amaya, który wykorzystał dośrodkowanie Ze Castro. Na przerwę gospodarzy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Wynik podwyższył Miku w 90. minucie i punkty zostały w Madrycie.

Pojedynek między Eibarem i Celtą Vigo kończył niedzielę w Primera Division. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Nolito w 40. minucie, który wykorzystał rzut karny. Podopieczni Gaizka Garitano wciąż muszą walczyć o swój byt w najwyższej klasie rozgrywkowej. Od strefy spadkowej dzieli ich tylko 3 punkty.

Rayo Vallecano – UD Almeria 2:0 (1:0)
1:0 – Amaya 23′
2:0 – Miku 90′

Rayo: Tono; Tito, Amaya, Ze Castro, Nacho; Fatau (Jozabed 51′), Trashorras; Adri (Pozuelo 77′), Bueno (Miku 66′), Kakuta; Manucho

Almeria: Ruben; Ximo, Trujillo, Mauro, Dubarbier (Hemed 74′); Azeez (Mendez 67′), Thomas, Corona, Espinosa; Silva (Zongo 49′), Thievy

Granada CF – Sevilla FC 1:1 (1:0)
1:0 – Mainz 16′
1:1 – Mainz (sam.) 69′

Granada CF: Roberto – Nyom, Cala, Mainz, Insua – Iturra, Ruben Perez (84′ Piti), Ibanez (74′ Cordoba), Fran Rico, Candeias (77′ Juan Carlos Perez) – Success.

Sevilla FC: Sergio Rico – Diogo Figueiras, Pareja, Kołodziejczak, Navarro (59′ Banega) – Krychowiak, M’Bia, Vitolo (59′ Vidal), Reyes, Denis Suarez – Bacca (81′ Gameiro).

Villarreal CF 0-0 Córdoba CF

Villarreal: Sergio Asenjo – Mario Gaspar, Eric Bailly, Víctor Ruíz, Jaume Costa – Joel Campbell, Manu Trigueros (66′, Jonathan dos Santos), Tomás Pina, Dienis Czeryszew (76′, Moi Gómez) – Ikechukwu Uche (60′, Luciano Vietto), Gerard Moreno.

Córdoba: Juan Carlos – Adrián Gunino, José Ángel Crespo, Deivid, Edimar Fraga – Bébé, Rene Krhin, Abel Gómez, Fede Cartabia (59′, Luso), Fidel (76′, Héldon Ramos) – Florin Andone (81′, Nabil Ghilas).