SerieA: Grad bramek w “polskim meczu”

facebook.com

W pierwszym niedzielnym spotkaniu włoskiej ekstraklasy Empoli przegrało na własnym stadionie z Napoli 2:3. Grało dwóch Polaków.

Goście znakomicie rozpoczęli spotkanie, bowiem na przerwę schodzili z prowadzeniem 3:0. Jednak początek meczu należał do Łukasza Skorpuskiego, który w siódmej minucie obronił rzut karny wykonywany przez Driesa Mertensa. Bramki dla gości strzelali napastnicy, czyli konkurencja Milika. Gospodarze obudzili się po zmianie stron i gonili wynik, ale nie wystarczyło to nawet do zdobycia punktu.
Jeśli chodzi o Polakach, to Łukasz Skorupski zagrał całe spotkanie, Arkadiusz Milik wszedł na ostatnie siedem minut, a Piotr Zieliński przesiedział na ławce rezerwowych.

19.03.2017, godz. 12:30 Empoli – SSC Napoli 2:3 (0:3)
Omar El Kaddouri 70′, Massimo Maccarone 82′(rzut karny) – Lorenzo Insigne 19′, 37′(rzut karny), Dries Mertens