Serie A: Znakomity Papu Gomez prowadzi Atalantę do zwycięstwa nad Torino

Eco di Bergamo

Pięknym golem i dwiema jeszcze piękniejszymi asystami okrasił swój występ w Turynie Alejandro Gomez. La Dea wygrała spotkanie 4:2 i kompletem punktów rozpoczyna sezon 2020/2021.

Wynik spotkania otworzyli gospodarze, a konkretnie Andrea Belotti. W 11′ minucie bowiem precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Atalanty. Asystę przy bramce zanotował Thomasa Rincona, prostopadłą piłką wyprowadzając napastnika Granaty do sytuacji 1 na 1. Na odpowiedź ekipy z Bergamo trzeba było zaczekać ledwie 2 minuty. Odpowiedział najlepszy na boisku Papu Gomez,  trafiając do bramki strzeżonej przez Salvatore Sirigu. Strzał wyjątkowej urody, bo nie dość, że było to mocne uderzenie zza pola karnego, to piłka wpadła do siatki po odbiciu od słupka uniemożliwiając bramkarzowi jakąkolwiek reakcję.

W 21′ minucie La Dea wyszła już na prowadzenie za sprawą Luisa Muriela, który z naprawdę trudnego kąta trafił półwolejem w róg bramki Turyńczyków. Asystował mu nie kto inny jak Gomez, który przerzucił piłkę na kilkadziesiąt metrów, a ta trafiła wprost pod nogi Kolumbijczyka. Kolejną asystę zanotował w 42′ minucie. Z niezwykłą precyzją dośrodkował piłkę z lewej strony wprost na wchodzącego w pole karne Hateboera. Holender zaś mocnym, plasowanym strzałem z woleja podwyższył prowadzenie Atalanty do dwóch goli.

Torino złapało jeszcze kontakt, dosłownie minutę później. Podanie Vojvody o centymetry minęło Zazę, lecz wykończył je głową Andrea Belotti. Na nic się to jednak zdało, gdyż niecałe 10 minut po zmianie stron wynik spotkania po podaniu Muriela, ustalił Marteen de Roon.

La Dea  wygrywa zatem na swoją inaugurację sezonu, ponownie pokazując to z czego zasłynęli w poprzednich rozgrywkach – piękną i widowiskową piłkę. Dla Torino zaś był to już drugi mecz w obecnych rozgrywkach, kolejny przegrany. W pierwszej kolejce przegrali 1:0 z Fiorentiną, a to zwiastuje następny trudny sezon dla kibiców Granaty. Atalanta już w środę rozegra w Rzymie hitowe spotkanie z Lazio w ramach drugiej kolejki. Torino zaś wróci do gry w kolejną sobotę udając się na wyjazdowy mecz z Genoą

Torino 2:4 Atalanta Bergamo

11′ 43′ Belotti – 13′ Gomez 21′ Muriel 42′ Hateboer 54′ de Roon