Serie A: Zieliński z bramką i asystą, Napoli gromi Udinese

Piotr Zieliński

sscnapoli.it

Piotr Zieliński rozegrał kapitalne spotkanie przeciwko Udinese. Reprezentant Polski zanotował bramkę oraz asystę.

Napoli rozgromiło rywali 5:1. Sporą cegiełkę do wyniku dołożył Piotr Zieliński. Polak otworzył wynik spotkania w 28 minucie, gdzie w sytuacji sam na sam pomylił się jego klubowy kolega Victor Osimhen. Zieliński znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i pewnie umieścił piłkę w siatce.

Dosłownie chwilę później Zieliński mógł cieszyć się także z asysty. Pomocnik Napoli wyłożył piłkę przed pole karne do Fabiana Ruiza, a ten pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Reprezentant Polski rozegrał kapitalny występ. Był aktywny w ofensywie i stale posyłał piłki do kolegów z drużyny. Mógł zakończyć to spotkanie z jeszcze lepszym dorobkiem. W drugiej połowie meczu był bliski kolejnej asysty. To po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Manolasa, a następnie spadła pod nogi Di Lorenzo, który zdobył czwartego gola dla gospodarzy. Został zmieniony w 75 minucie spotkania.

Zwycięstwo z Udinese było bardzo ważne dla drużyny z Neapolu. Wskoczyli oni na drugie miejsce w tabeli, przeganiając Atalante i Milan o jeden punkt. Przed nimi jeszcze dwa spotkania ligowe. Ich rywalami będzie Fiorentina i Verona.