Serie A: Wyjazdowe zwycięstwo Lazio

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 25. kolejki Serie A lepsza okazała się drużyna gości. Lazio po bramkach Marusicia, Immobile oraz Cataldiego – pokonało na wyjeździe Genuę 3:2.

Pierwsza część spotkania zaczęła się fenomenalnie dla Rzymian. Po indywidualnej akcji i przepchnięciu dwóch obrońców, piłkę mocnym strzałem do bramki wpakował Adam Marusić. Gospodarze chcieli z pewnością jak najszybciej doprowadzić do remisu i pomimo dosyć znaczącej przewagi w pierwszej połowie, nie udało im się zrealizować tego celu.

Drugie 45 minut znowu w kapitalnym stylu rozpoczęli piłkarze Simone Inzaghiego. Płaskim, precyzyjnym strzałem popisał się Ciro Immobile, dla którego było to już 27. trafienie w tym sezonie. Nieco ponad 5 minut później gospodarze w końcu mogli cieszyć się ze zdobytej bramki. Świetny strzał zza pola karnego Francesco Cassaty i Genoa traciła już tylko jednego gola do swoich rywali. Marzenia o niezłym końcowym rezultacie, na dobre chyba pokrzyżował w 71. minucie Cataldi. Piękne uderzenie z rzutu wolnego i Lazio ponownie wyszło na dwubramkowe prowadzenie. W końcówce spotkania ekipa z Genui w prezencie otrzymała szansę z rzutu karnego. Okazję tę pewnie wykorzystał Criscito, lecz na ich nieszczęście, był to ostatni akcent tego meczu.

Dzięki temu zwycięstwu, Rzymianie umocnili się na pozycji wicelidera Serie A. Natomiast zawodnicy Davide Nicoli nie zdołali opuścić strefy spadkowej i cały czas zajmują 18. miejsce.

23.02.2020, 25. kolejka Serie 2019/2020, Luigi Ferraris (Genua)

Genoa – Lazio Rzym 2:3 (0:1)
0:1 – 2′ Marusić
0:2 – 51′ Immobile
1:2 – 57′ Cassata
1:3 – 71′ Cataldi
2:3 – 90′ Criscito (rz. karny)

Sędzia: Fabio Maresca

Żółte kartki: Masiello, Soumaoro (Genoa) – Lucas Leiva, Strakosha (Lazio)

Genoa: Perin – Biraschi, Soumaoro, Masiello – Ankersen (58′ Falque), Behrami, Schone, Cassata, Criscito (C) – Sanabria (74′ Destro), Favilli (58′ Pandev)

Lazio: Strakosha – Patric, Vavro, Radu – Marusić, Milinković-Savić, Lucas Leiva (54′ Cataldi), Luis Alberto, Jony (62′ Lazzari) – Caicedo (54′ Correa), Immobile (C)