PKO Ekstraklasa: Podział punktów w Płocku, premierowe trafienie Norwega

Wisła Płock / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wisła Płock w pierwszym niedzielnym meczu w ramach 23. kolejki PKO Ekstraklasy zremisowała z Zagłębiem Lubin (1:1). Bramkę dla gospodarzy zdobył Torgil Gjertsen, natomiast dla “Miedziowych” trafił Damjan Bohar.

Radosław Sobolewski musiał dokonać kilku wymuszonych zmian. Wykartkowanych Grzegorza Kuświka i Mateusza Szwocha zastąpili Irlandczyk Cillian Sheridan i Damian Rasak. Ponadto Jakub Rzeźniczak został zastąpiony przez Michała Marcjanika, zaś młodzieżowiec Dawid Kocyła stracił miejsce na rzecz Norwega Torgila Gjertsena. W dwóch pierwszych meczach po wznowieniu rozgrywek płocczanie zainkasowali ledwie jeden punkt i powoli oddalają się od czołówki. – Nie do końca tak miało być. Pocieszeniem może być fakt, że zarówno w meczu z Pogonią Szczecin, jak i ŁKS-em momentami wyglądaliśmy bardzo dobrze. Nie ulega jednak wątpliwości, że przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, musimy skupić się nad skutecznością, bo tego ewidentnie zabrakło – zauważa Giorgi Merebaszwili.

Goście lepiej rozpoczęli to spotkanie. W ósmej minucie Sasa Balić dał długa piłkę do Patryka Szysza, który wyszedł sam na sam z golkiperem, lecz napastnik “Miedziowych” fatalnie zmarnował znakomitą okazję. Kilka chwil później Dominik Furman z rzutu wolnego uderzył w światło bramki i z trudem interweniował Dominik Hładun. Przed przerwą z kontuzją boisko opuścił Maciej Ambrosiewicz, który prawdopodobnie zerwał jeden z mięśni. W 70. minucie ekipa Martina Seveli objęła prowadzenie za sprawą Damjana Bohara. Alan Czerwiński kapitalnie dośrodkował na głowę Słoweńca, który pokonał bramkarza strzałem głową. Pięć minut później Torgil Gjertsen doprowadził do remisu po podaniu Giorgi Merebaszwiliego.

23.02.2020, 23. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego, Widzów: 2 127

Wisła Płock – Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

Torgil Gjertsen 75′ – Damjan Bohar 70′

Wisła: Thomas Dahne – Damian Michalski, Michał Marcjanik, Alan Uryga, Angel Garcia – Damian Rasak, Maciej Ambrosiewicz (Dawid Kocyła 45+2′), Torgil Gjertsen (Hubert Adamczyk 83′), Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili – Cillian Sheridan

Zagłębie: Dominik Hładun – Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balić – Jakub Tosik, Filip Starzyński, Bartosz Slisz, Sasa Żivec, Damjan Bohar – Patryk Szysz

Żółte kartki: Giorgi Merebaszwili – Alan Czerwiński

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)