Serie A: Wyjazdowa wygrana Interu Mediolan

Inter Mediolan pokonał Cagliari 2:1 w wyjazdowym meczu 24. kolejki Serie A. Dla „Nerazzurrich” to trzecie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Roberto Manciniego grają w ostatnim czasie bardzo dobrze, co pozwoliło im wywindować się na szóste miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszej części meczu gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Inter dominował w każdym elemencie sztuki piłkarskiej. Do pełni szczęścia zabrakło Mediolańczykom jedynie gola.

Po przerwie to Cagliari próbowało narzucić swoje tempo gry. Raziła ich nieskuteczność pod bramką rywala. Do tego doszło jeszcze kilka błędów w obronie, które przesądził o ich porażce. Gola dającego prowadzenie przyjezdnym strzelił tuż po przerwie, w 47. minucie gry Mateo Kovacić. Goście nie chcieli poprzestać na tym jednym trafieniu i dążyli do zdobycia kolejnych goli. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Mauro Icardi. Było to czternaste trafienie w sezonie Argentyńczyka, który zrównał się w klasyfikacji strzelców z liderem czyli swoim rodakiem, Carlosem Tevezem z Juventusu Turyn. Gospodarze zdobyli kontaktowego i jak się później okazało honorowego gola w 74. minucie. Walnie przyczynił się do tego bramkarz Interu, Carizzo i to jemu została zapisana bramka jako trafienie samobójcze. Do końca meczu utrzymał się wynik dający trzy punkty Interowi.

23.02.2015, godz.21.00 Serie A, 24. kolejka Cagliari – Inter Mediolan 1:2(0:0)