La Liga: Zwycięstwo Levante w pojedynku “czerwonych latarnii”.

Piłkarze Levante zrobili olbrzymi krok w stronę utrzymania się w Primera Division. Podopieczni Lucasa Alcaraza pokonali na własnym stadionie Granadę 2-1. Zwycięstwo przyszło po ciężkich bólach. Mecz obfitował w nieczyste zagrania, czego konsekwencją było pokazanie przez sędziego aż 8 żółtych i 3 czerwonych kartek.

Lepiej spotkanie początkowo ułożyło się dla przyjezdnych, którzy po wykorzystanym karnym El-Arabiego w 13 minucie meczu objęli prowadzenie. Obie drużyny nie potrafiły jednak tworzyć sobie dogodnych sytuacji, a w rezultacie kibice nie obejrzeli już w pierwszej połowie więcej bramek.

Druga połowa przyniosła ze sobą, wylew czerwonych kartek, dwie z nich zobaczyli gracze Granady, a jedna powędrowała do zawodnika z Walencji. Żaby rzutem na taśmę i skuteczną grą w końcówce zapewniły sobie arcyważne trzy punkty. Najpierw w 88 minucie wyrównał Camarasa, a w 94 minucie w ekstazę stadion wprowadził Barral.

Levante lepiej wykorzystało grę w przewadze i obnażyło błędy przeciwnika w końcówce. Ważne trzy punkty zostają w Walencji.
Levante UD – Granada CF 2:1 (0:1)
0:1 El Arabi 13′ (k.)
1:1 Camarasa 88′
2:1 Barral 90+3′

Foto/Źródło: insidespanishfootball.com