Serie A: Wygrana Udinese, powrót Teo

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W pierwszym niedzielnym meczu 19. kolejki włoskiej Serie A nie było niespodzianki. Udinese Calcio na Dacia Arena pokonało US Sassuolo 3:0. Powrót Teodorczyka!

Dla gospodarzy to trzecie kolejne zwycięstwo, a dla gości jest to trzecia porażka z rzędu. Wynik meczu w czternastej minucie otworzył Stefano Okaka, którego pięć minut przed końcem zmienił Łukasz Teodorczyk. Dla polskiego napastnika jest to pierwszy występ po czterech kolejnych spotkaniach spędzonych na ławce rezerwowych. Na 2:0 w 68. minucie podwyższył Szwed Ken Sema, a wynik meczu w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, ustalił Argentyńczyk Rodrigo De Paul.

W następnej serii spotkań Udine zagra w Mediolanie z AC Milan, a Sassuolo podejmować będzie Torino.

12.01.2019, godz. 12:30 Udinese – Sassuolo 3:0 (1:0)