Serie A: Trzy gole i trzy punkty, Roma wreszcie pewnie wygrywa

AS Roma nareszcie pokazała choć trochę błysku. Momentami przypominała drużynę, która jesienią biła się o strefę Ligi Mistrzów. Pokonali na wyjeździe Brescię 3:0, a wynik ustalił prezentujący coraz lepszą formę po kontuzji złoty chłopak, Nicolo Zaniolo.

Po trzech porażkach z rzędu i niemalże wyrwanym z gardła zwycięstwie z Parmą, Romie wreszcie udało się zwyciężyć pewnie. Nie był to żaden wielki mecz w wykonaniu Giallorossich, ale szczególnie w drugiej połowie zdarzały się przebłyski naprawdę składnej i efektownej gry. Rzymianie wyszli na to spotkanie w nieco rezerwowym składzie. Odpoczywał przede wszystkim Dżeko, który choć czasem potrzebuje rotacji. Roma standardowo popełniała sporo błędów w obronie, już w pierwszych minutach mogli stracić dwie bramki przez niepewną grę Ibaneza. Brescia jednakowoż nie bez powodu jest najgorszą ofensywą ligi i nie potrafili wykorzystywać złych zagrań defensywy Romy, dodatkowo osłabionej brakiem kontuzjowanego Chrisa Smallinga.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. W drugiej już w 48 minucie Federico Fazio otworzył wynik spotkania pakując piłkę do bramki, po tym, jak piłka spadła mu pod nogi po rzucie rożnym. Miał w tej sytuacji sporo szczęścia, bo wydawało się, że Andrenacci złapie to uderzenie, piłka jednak wyślizgnęła mu się z rąk i wpadła koło słupka. Później inicjatywę przejęła drużyna prowadzona przez Diego Lopeza, nie przełożyło się to jednak na konkretny rezultat w myśl wyniku spotkania. Brescii brakowało tempa w rozegraniu i pewności w decyzjach pod bramką. W 62 minucie pięknym długim zagraniem do Kalinicia popisał się Carles Perez. Chorwat nie najlepiej przyjął piłkę, ale mimo to udało mu się minąć bramkarza gospodarzy i wpakować piłkę do siatki z najbliższej odległości. Po drugiej bramce Giallorossi grali już zdecydowanie pewniej i spokojniej. W 78 minucie na boisku pojawił się Nicolo Zaniolo, który wciąż nie jest gotowy na  rozegranie pełnego spotkania. Po wejściu potrzebował zaledwie 8 minut by wykorzystać dobre, prostopadłe podanie Perottiego i mocnym strzałem trafić do bramki. To jego trzeci mecz od powrotu na boisko i pierwsza bramka od 204 dni. Roma stworzyła sobie później kilka okazji, choćby strzał Dzeko w słupek, Brescia od czasu do czasu również próbowała ukąsić, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

Najbliższe spotkania obu ekip w Serie prezentują się następująco – Brescia we wtorek zmierzy się z Atalantą w na wyjeździe a Roma na Stadio Olimpico podejmie Hellas w środę.

Brescia – AS Roma 0:3 (0:0)

48′ Federico Fazio, 62′ Nikoa Kalinić, 74′ Nicolo Zaniolo

Sędzia: Gianpolo Calvarese

Żółte kartki: Tonali – Peres, Perotii