Serie A: Trzecie zwycięstwo z rzędu SSC Napoli w Serie A

Insigne

SSC Napoli gromadzi ważne trzy punkty nad Torino. Bramki na Stadio San Paolo zdobywali dzisiaj: Kostas Manolás oraz Giovanni Di Lorenzo dla miejscowych. Trafienie Simone Edera na otarcie łez.

Neapol, to południe Włoch, także koronawirusa nie daje się we znaki w tamtym rejonie. Napoli pokonało dzisiaj Torino 2:1. Zdobywcami bramek dla Azzurrich zostali: Konstantínos Manolás oraz Giovanni Di Lorenzo. Honorowe trafienie dl gości zaliczył Simone Edera. Pierwszy gol miał miejsce w 19. minucie. Stoper gospodarzy najprzytomniej zachował się przy dośrodkowaniu Lorenzo Insigne z rzutu wolnego. Grek pokonał Salvatore Sirigu strzałem głową. Drugie trafienie fani zespołu spod Wezuwiusza zobaczyli już w drugiej połowie. Kapitalnie Giovanniego Di Lorenzo w polu karnym ujrzał Dries Mertens, a prawy obrońca nie mógł wprost zmarnować tak pięknej asysty Belga. Dzięki tej wygranej, trzeciej z rzędu w Serie A, ekipa Gennaro Gattuso wskakuje na 6. miejsce w tabeli Serie A, ale pozycja ta jest nieco mylna, gdyż wiele wydarzeń piłkarskich w Serie A zostało odwołane. Kalendarz przed Euro 2020 jest napięty, więc jakie reperkusje przyniesie panująca na świecie epidemia, czas pokaże. Zarówno Piotr Zieliński, jak i Arkadiusz Milik nie wpisali się jakkolwiek do notesu sędziego. Przyzwoite występy reprezentantów Polski.

29.02.2020, 26. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio San Paolo (Neapol)

SSC Napoli – Torino FC 2:1 (1:0)

19′ Konstantínos Manolás

82′ Giovanni Di Lorenzo