Serie A: Świetny mecz Piotra Zielińskiego z Cagliari i pewna wygrana Napoli

W meczu 15. kolejki Serie A Cagliari przegrało z Napoli 1:4. Dwie bramki zdobył świetnie grający Piotr Zieliński.

Obie drużyny w tym sezonie mają zupełnie inne cele. Cagliari chce spokojnie się utrzymać w lidze, a Napoli awansować do Ligi Mistrzów.

Drużyna gości po raz pierwszy zaatakowała już w drugiej minucie. Hirving Lozano podał do Piotra Zielińskiego, Polak uderzył sprzed pola karnego, ale dobrze interweniował Alessio Cragno. Znaczenie bliżej gola był chwilę potem Lorezno Insigne. Włoch dopadł do wybitej z pola karnego piłki. Zdecydował się na strzał z woleja, jednak minimalne się pomylił. Z każdą minutą przewaga Neapolu była coraz większą. Aż została ona okraszona golem w 25. minucie. Andrea Petagna podał do Zielińskiego, a reprezentant Polski pięknym strzałem z dystansu dał prowadzenie swojej drużynie.

Gospodarze tak naprawdę pierwszy raz groźnie zaatakowali dopiero pod koniec pierwszej połowy. Ofensywną akcję niezłym strzałem zakończył Riccardo Sottil. Ale jednak troszkę zabrakło, by piłka znalazła się w siatce. Do przerwy więc Cagliari przegrywało z Napoli 0:1.

Wydawało się, że druga połowa zacznie się od ataków gospodarzy. Było jednak zupełnie inaczej. Przewagę nadal miało Napoli i nadal to Napoli tworzyło sobie okazje. Jedną z nich był strzał Insigne z rzutu wolnego, który jednak okazał się minimalnie niecelny. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na podopiecznych Gennaro Gattuso w 60. minucie. Jeden z pomocników gospodarzy podał po ziemi w pole karne. Tam João Pedro uprzedził Nikolę Maksimovicia i sprytnym uderzeniem pokonał Davida Ospine.Cagliari nie cieszyło się jednak długo z tego remisu. Chwilę później Giovanni Di Lorenzo świetnie podał do Zielińskiego, a Polak kapitalnie ograł obrońcę i bezlitośnie pokonał Cragno.

Szanse gospodarzy na remis przepadły, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Charalampos Lykogiannis. Napoli szybko wykorzystało grę w przewadze i podwyższyło prowadzenie. Kwadrans przed końcem spotkania w dużym zamieszaniu futbolówkę do bramki skierował Hirving Lozano.Nie był to ostatni gol dla podopiecznych Gattuso. W 86. minucie rzut karny po zagraniu ręką pewnie wykorzystał Insigne. Ten gol ustalił wynik meczu, ostatecznie Cagliari przegrało z Napoli 1:4.

Tym meczem Napoli pokazało, że spokojnie może walczyć o miejsce w pierwszej czwórce. O mistrzostwo będzie w tym sezonie raczej ciężko, bo kilka zespołów gubi rzadziej punkt niż Neapol. Cagliari natomiast musi zacząć się martwić czy uda się łatwo utrzymać.