Serie A: Stara Dama wraca na fotel lidera

AFP

W spotkaniu kończącym niedzielną serię gier 19. kolejki Serie A, lepsza okazała się drużyna Juventusu. Bianconeri pokonali swoich rywali 2:1.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego za nieznacznego faworyta uważano drużynę Maurizio Sarriego, ale każdy był pewien, że będzie to niezwykle wyrównane i emocjonujące 90 minut. Spotkanie zaczęło się w iście fenomenalnym stylu, już w 3. minucie dośrodkowanie Paulo Dybali z rzutu wolnego wykorzystał Merih Demiral! Błąd popełnił Chris Smalling, który nie dał rady sięgnąć piłki głową. Chwilę później kolejna, kardynalny błąd na niekorzyść Rzymian. W polu karnym faulowany był Dybala, który zdawał się być bohaterem tego meczu, natomiast “jedenastkę” z wielkim spokojem wykonał Cristiano Ronaldo. Dalsza część pierwszych 45 minut przebiegła w spokojniejszym tempie, choć nie obyło się bez poważniejszych momentów. Boisko przedwcześnie z powodu urazów musieli opuścić Demiral oraz Zaniolo, w obu przypadkach wyglądało to dosyć poważnie.

Początek drugiej części spotkania przebiegał bez żadnych klarownych sytuacji po obu stronach. Sporo stałych fragmentów, niedokładnej gry i lekka przewaga gospodarzy. W okolicach 60. minuty meczu Roma zaczęła coraz odważniej atakować bramkę Juventusu, a niecałe 10 minut później przyniosło to zamierzony efekt. Rzut karny na bramkę zamienił doświadczony Diego Perotti. W 79. minucie piłkę do siatki zapakował Gonzalo Higuain, lecz po korekcie Var gol nie został uznany. Nieco wcześniej niezłą okazję miał Ronaldo, ale po jego strzale głową futbolówka minęła prawy słupek bramki. Kilka minut później Aleksandar Kolarov również spróbował swoich sił w starciu powietrznym, oddał dobry strzał, ale na posterunku stał świetny dziś – Wojtek Szczęsny. Do samego końca nic więcej się już nie wydarzyło i to drużyna Sarriego mogła cieszyć się ze zdobytych trzech punktów.

Dla Juve było to czwarte zwycięstwo z rzędu w Serie A, natomiast Rzymianie przegrali swoje drugie spotkanie w tym roku. Juventus wraca na fotel lidera, a Roma zaprzepaszcza swoją szansę na 4. miejsce i musi zadowolić się pozycją niżej.

12.01.2020, 19. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Olimpico (Rzym)

AS Roma – Juventus Turyn 1:2 (0:2)
0:1 – 3′ Demiral
0:2 – 10′ Ronaldo (rz. karny)
1:2 – 68′ Perotti (rz. karny)

Sędzia: Marco Guida

Żółte Kartki: Veretout, Kolarov, Mancini, Cristante, Kalinić, Florenzi (Roma) – Pjanić, Rabiot, De Ligt, Cuadrado (Juventus)

AS Roma: Pau Lopez – Florenzi (C), Mancini, Smalling, Kolarov – Zaniolo (36′ Under), Diawara, Veretout (66′ Cristante), Perotti (82′ Kalinić) – Pellegrini, Dżeko

Juventus: Szczęsny – Cuadrado, Demiral (19′ De Ligt), Bonucci (C), Alex Sandro – Rabiot, Pjanić, Matuidi, Ramsey (69′ Danilo) – Dybala (69′ Higuain), Ronaldo