Serie A: Siedem bramek w hicie kolejki! (Wideo)

Cristiano Ronaldo

Calciomercato.web

Potężną dawkę dramaturgii otrzymali kibice oglądający mecz Juventusu z Napoli. “Stara Dama” ostatecznie wygrała 4:3 ale zadecydowała bramka samobójcza w doliczonym czasie gry.

Obydwa zespoły odniosły zwycięstwa w pierwszej kolejce. Juventus skromnie pokonał Parmę 1:0, a Napoli wygrało z Fiorentiną 4:3. Tym razem w składzie Napoli zabrakło Arkadiusza Milika. Od pierwszych minut zagrał za to Piotr Zieliński, a w bramce Juventusu grał oczywiście Wojciech Szczęsny.

Szczęsny szybko został zatrudniony w tym meczu. W 14. minucie Allan potężnie huknął sprzed pola karnego, ale Polak znakomicie interweniował. Trzy minuty później odpowiedzieli gospodarze i to skutecznie. Po szybkiej akcji piłka trafiła do Danilo, a ten z bliska pokonał golkipera rywali. Chwilę później było już 2:0. Blaise Matuidi zagrał do Gonzalo Higuaina w polu karnym. Ten podbił efektownie piłkę i fenomenalnie uderzył. Juventus miał kolejne okazje i do przerwy utrzymał się wynik.

W 64. minucie wydawało się, że jest po meczu. Tym razem to Cristiano Ronaldo świetnie znalazł się w polu karnym i strzałem z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. To w końcu obudziło przyjezdnych. W 67. minucie wykorzystali rzut wolny, a dokładniej Konstantinos Manalos strzałem głową po dośrodkowaniu. Z kolei po chwili bramkę kontaktową zdobył Hirving Lozano, który dołożył nogę po perfekcyjnym podaniu Zielińskiego.

To zapowiadało arcyciekawą końcówkę. W 82. minucie kolejny rzut wolny i tym razem z bliska uderzył celnie Giovanni Di Lorenzo. Wydawało się już, że ten mecz skończy się remisem. Lecz w doliczonym czasie gry fatalny błąd popełnił Kalidou Koulibaly. Defensor skiksował wybijając piłkę po rzucie wolnym i umieścił ją we własnej bramce. To dało zwycięstwo Juventusowi 4:3.

31.08.2019, 2. kolejka Serie A, Allianz Stadium, Turyn

Juventus – Napoli 4:3 (2:0)

17′ Danilo, 19′ Higuaín, 64′ Ronaldo, 90+3′ Koulibaly (sam.) – 67′ Manolás, 69′ Lozano, 82′ Di Lorenzo

Juventus: Wojciech Szczęsny – Mattia De Sciglio (15′ Danilo), Leonardo Bonucci, Matthijs de Ligt, Alex Sandro – Sami Khedira (60′ Emre Can), Miralem Pjanić, Blaise Matuidi – Douglas Costa, Gonzalo Higuain (76′ Paulo Dybala), Cristiano Ronaldo.

Napoli: Alex Meret – Giovanni Di Lorenzo, Kostas Manolas, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam (46′ Mario Rui) – Allan (74′ Eljif Elmas), Piotr Zieliński, Fabian Ruiz – Jose Callejon, Lorenzo Insigne (46′ Hirving Lozano), Dries Mertens.

Żółte kartki: Matuidi, Sandro i Costa (Juventus) oraz Ghoulam i Di Lorenzo (Napoli).

Sędziował: Daniele Orsato.