Serie A: Roma wykorzystuje potknięcia rywali w walce o Ligę Mistrzów

AS Roma/Twitter

Drużyny walczące o miejsca 2-4 niemal jak jeden mąż potykały się w tej kolejce. Nie potknęła się jednak Roma, która szybko zdobytym golem na boisku Torino zagwarantowała sobie komplet punktów i trzecią lokatę.

Kuriozalny remis Interu z Salernitaną, który stracił prowadzenie w ostatnich minutach po wonder-centrostrzale Antonio Candrevy. Bezbramkowy remis Milanu z Empoli mimo ogromnej przewagi w sytuacjach. Wreszcie wyhamowanie Atalanty ścigającej czołówkę przez Bolognę. Wszyscy zagrali pod to, by Roma mogła wskoczyć na trzecią lokatę, ekipa Mourinho nie zmarnowała tej okazji.

Szybko Giallorossi otworzyli i zarazem zamknęli wynik w tym meczu. Już w 8′ minucie gola na wagę kompletu punktów zdobył Paulo Dybala. Argentyńczyk trafił z rzutu karnego. Zrobił to w swoim stylu, pewnie i nieco bezczelnie. Wyczekał bowiem Milinkovicia-Savicia i strzelił w sam środek. Warto nadmienić, że rzut karny wywalczył Nicola Zalewski, który uderzał z dystansu, a strzał ręką zablokował Schuurs.

Więcej goli nie padło. Rzymianie mądrze i skutecznie się bronili, a Torino nie potrafiło przełożyć swoich ataków na konkrety. Roma zaś, w typowym dla Jose Mourinho stylu, nie spieszyła się, ani nie próbowała niczego na siłę. Powinna jednak podwyższyć wynik spotkania w samej końcówce. Tammy Abraham jednak mimo wejścia w pole karne i nawinięcia dwóch rywali, uderzył bardzo niecelnie w bardzo dogodnej sytuacji. Po stronie piłkarzy Juricia nieraz próbował Pellegri, ale także nie potrafił posłać piłki do siatki. Raz znakomicie wyblokował go Smalling.

Tym samym Roma wskakuje na trzecie miejsce, gwarantujące grę w Champions League. Mogą jeszcze także zbliżyć się do rywali zza miedzy, Lazio. O tym jednak zdecyduje odbywający się dziś hit kolejki, Lazio – Juventus.

Torino 0 : 1 AS Roma

0 – 8′ Dybala (k.)