Serie A: Reprezentant Polski stracił trenera, następca już przyleciał na Sardynię

cagliaricalcio.com

Cagliari ogłosiło, iż zwolniony z posady trenera został Eusebio di Francesco. Leonardo Semplici jest gotowy, aby zostać nowym szkoleniowcem Sardyńczyków.

Cagliari zajmuje 18. miejsce w tabeli Serie A z 15 punktami w 23 meczach. Wygrali swój ostatni mecz ligowy w listopadzie, a dziś rano klub potwierdził zwolnienie Di Francesco.

– Klub rozstał się również z asystentem trenera – Francesco Calzoną, Stefano Romano i Giancarlo Marini oraz trenerem przygotowania fizycznego Nicandro Vizoco i psychologiem Gianmaria Palumbo – czytamy w oświadczeniu.

Leonardo Semplici już przybył na Sardynię i lada moment ma zostać nowym trenerem Cagliari. – Cagliari Calcio ogłasza, że ​​ze skutkiem natychmiastowym Stefano Capozucca objął funkcję dyrektora sportowego. Praca Pierluigiego Carta będzie kontynuowana w Dziale Technicznym – dodano.

Urodzony w 1955 roku Capozucca wraca na Sardynię: jako dyrektor sportowy klubu odniósł natychmiastowy powrót do Serie A, w sezonie 2015-16; w następnym roku drużyna osiągnęła 47 punktów, co przyniosło jej bez trudu utrzymanie.

Nowy dyrektor sportowy po raz kolejny będzie mógł udostępnić klubowi swoje wieloletnie doświadczenie jako menadżera sportowego, temperament i pragmatyzm, które zawsze go wyróżniały – przekazano.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *