Serie A: Podział punktów na Stadio Olimpico. Torino zostaje w Serie A

źródło: sport.sky.it

Lazio Rzym zremisowało 0:0 z Torino w zaległym meczu 25. kolejki Serie A. Zdobyty punkt zapewnił turyńskiej drużynie utrzymanie w elicie.

Na pierwszą groźną okazję bramkową musieliśmy poczekać do ostatnich sekund pierwszej połowy. Ciro Immobile wygrał pojedynek fizyczny z jednym z obrońców Torino, po czym wpakował piłkę do siatki. Sędzia jednak gola nie uznał, dopatrując się faulu włoskiego napastnika.

W drugiej połowie swoich szans na zdobycie gola szukali Luis Alberto, Vedat Muriqi czy Manuel Lazzari, ale świetnie w bramce gości interweniował Salvatore Sirigu. W 84. minucie sędzia główny wtorkowego spotkania wskazał na “11” metr od bramki po tym, jak Nicolas N’Koulou sfaulował przeciwnika we własnym polu karnym. Do rzutu karnego podszedł Ciro Immobile, który trafił w lewy słupek.

Finalnie, mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Podział punktów zapewnił Torino utrzymanie w Serie A. Cały mecz na ławce gości spędził reprezentant Polski, Karol Linetty.