Nowy trener Jagiellonii Białystok na horyzoncie

Jak ustalił Jakub Seweryn z portalu sport.pl, klaruje się sytuacja w poszukiwaniu nowego trenera przez Jagiellonię Białystok.

Raport SportsSolvera dla Jagiellonii Białystok od niedzieli jest w klubie. Z jednego dobrego źródła słyszę, że w “finałowym” gronie kandydatów została dwójka – Adrian Gula (ostatnio Viktoria Pilzno) i Leszek Ojrzyński – poinformował na Twitterze.

O możliwym zatrudnieniu byłego trenera m.in. Stali Mielec przez Podlaski klub media mówiły już wcześniej. Nową opcją jest za to doświadczony Adrian Gula.

45-letni szkoleniowiec przez ostatnie 1,5 roku pracował w czeskiej Victorii Pilzno. Wcześniej był odpowiedziany za wyniki reprezentacji Słowacji do lat 21, MSK Zilina i AS Trencin. Jego największym sukcesem jest zdobycie mistrzostwa Słowacji z Żyliną w sezonie 2016/2017.

Co ciekawe, Adrian Gula mógł już pracować w PKO BP Ekstraklasie. W 2018 roku usługami słowackiego szkoleniowca zainteresowana była Legia Warszawa. Wówczas trener wybrał pracę z młodzieżową reprezentacją Słowacji.

Jagiellonia Białystok szuka nowego trenera od marca 2020 roku, czyli od zwolnienia Bogdana Zająca. W ostatnich tygodniach zespół prowadził trener tymczasowy Rafał Grzyb.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.