Serie A: Podsumowanie 15.kolejki – Top, Flop, XI kolejki, raport kadrowiczów!

sscnapoli.it

Nadszedł czas na podsumowanie czternastej serii gier na Półwyspie Apenińskim. Jeden z Polaków w roli głównej!

Mecz kolejki: Było kilka ciekawych spotkań, jednak w szczególności trzeba wyróżnić mecz otwarcia tej serii gier na Stadio San Paolo, gdzie Napoli podejmowało Inter. Kibice Nerrazurrich liczyli na przedłużenie passy zwycięstw po okazałym pokonaniu Fiorentiny. Szybko jednak została zweryfikowana różnica klas. Nas cieszy fakt, że graczem tego meczu uznano Piotra Zielińskiego, który strzelił pierwszą bramkę i asystował przy trafieniu Marka Hamsika. Jeśli ktoś z was jest koneserem ligi włoskiej, polecam obejrzeć z odtworzenia starcie Milanu z Crotone czy mecz Sampdorii przeciwko Bykom Sinisy Mihajlovicia.

TOP Kolejki: Bezsprzecznie – Piotr Zieliński. O ten tytuł walczył również kapitan drużyny z Neapolu oraz Radja Nainggolan, ale to reprezentant Polski przekonał nas, aby wybrać go najlepszym piłkarzem tej kolejki. Oby nie zatrzymał się na tym występie. Trener Sarri twierdzi, że ma zadatki na świetnego pomocnika.

FLOP Kolejki: Tutaj też, niestety, ”bryluje” nasz kadrowicz. Do wysokiej porażki Empoli przyczynił się Łukasz Skorupski. Polak dostał żółtą kartkę, sprokurował rzut karny i był głównym winowajcą przy trzeciej bramce dla Sassuolo. Swoim występem w tej kolejce przebił między innymi Joe Harta czy M’Baye Nianga. Do wymazania z pamięci.

XI kolejki: Stefano Sorrentino; Elseid Hysaj, Samir, Daniele Rugani, Alex Sandro; Lorenzo Insigne, Radja Nainggolan, Piotr Zieliński, Jose Callejon; Khouma Babacar, Mario Mandzukic

Kamil Borkusewicz

Raport kadrowiczów:

1. Wojciech Szczęsny – czyste konto przeciwko Lazio, 90 minut (2:0)
  2. Łukasz Skorupski – puszczone trzy bramki, sprokurowany rzut karny, żółta kartka, zawinił przy trzeciej bramce dla gospodarzy, 90 minut (0:3)
  3. Bartosz Salamon – zawinił przy bramce dla Pescary, 45 minut (1:1)
  4. Thiago Cionek – poprawny występ przeciwko Fiorentinie, 90 minut (2:1)
  5. Karol Linetty – asysta przy bramce Patrika Schicka, 30 minut (2:0)
  6. Piotr Zieliński – bramka i asysta przy trafieniu Marka Hamsika, żółta kartka, gracz meczu, 90 minut (3:0)

Bramka kolejki: Piotr Zieliński przeciwko Interowi (3:0)