Serie A: Pewne zwycięstwo Napoli, gol Milika

Sky Italia

W meczu 22. kolejki Serie A Napoli wygrało z Sampdorią 3:0, bramki zdobyli Milik i Insigne i Verdi.

To był trudny tydzień dla piłkarzy z Neapolu. Najpierw remis w lidze z Milanem, później znów starcie z Milanem tym razem w Pucharze Włoch zakończone porażką 2:0 po dwóch bramkach Krzysztofa Piątka i w konsekwencji odpadnięcie z rywalizacji.

Mecz Napoli i Sampdorią można było zapowiadać jako starcie Polaków. Po stronie gospodarzy od początku wystąpili Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, którego bardzo chwalił trener przeciwnik, o czym na Twitterze wspomniał dziennikarz Eleven Sports Mateusz Święcicki

W zespole gości zaś od pierwszych minut wystąpili Bartosz Bereszyński i Karol Linetty, który dzisiaj obchodzi swoje 24. urodziny.

W 25. minucie Napoli objęło prowadzenie. Fantastycznym podaniem do Callejona popisał się Hamsik, a Hiszpan w polu karnym znalazł Arkadiusza Milika, któremu pozostało tylko wykończyć akcję. Dla Polaka był to 12. gol w Serie A. Kilka sekund później było już 2:0. Znów Callejon, tym razem do Insigne, który ponownie ucieszył kibiców Napoli. Na minutę przed końcem meczu Verdi podwyższył z rzutu karnego wynik na 3:0.

Napoli: Meret – Hysaj, Maksimović, Koulibaly, Rui – Zieliński, Hamsik(74′ Diawara), Allan, Callejon – Insigne(83′ Verdi), Milik(90′ Ounas)

Sampdoria: Audero – Bereszyński, Andersen, Colley, Murru – Linetty, Ekdal(73′ Vieira), Jankto – Ramirez(54′ Saponara) – Defrel(59′ Gabbiadini, Quagliarella