La Liga: Podział punktów na Camp Nou

Twitter FC Barcelona

W 22. kolejce La Liga, FC Barcelona zremisowała z  Valencią (2:2). Dwie bramki dla Katalończyków zdobył niezawodny Leo Messi.

– Teraz nasi rywale poprawili celność, dzięki temu są bardziej pewni siebie i dlatego odnoszą lepsze wyniki. Wiara w siebie przekłada się na ostatni awans do półfinału Pucharu Króla – stwierdził Ernesto Valverde przed spotkaniem. W kadrze meczowej “Dumy Katalonii” zabrakło między innymi Jaspera Cillessena, który narzeka na uraz łyski oraz Ousmane Dembele, który powinien lada moment wrócić na boisko po skręceniu stawu skokowego.

W 3. minucie goście groźnie zaatakowali bramkę strzeżoną przez Marca-Andre ter Stegena, ale niewiele brakowało, aby Valencia objęła prowadzenia. Piłka po uderzeniu Czeryszewa wylądował na słupku. W jedenastej minucie Paulista zagrał rękę we własnym polu karnym, lecz arbiter uznał, iż nie należała się jedenastka dla gospodarzy. Od początku Blaugrana miała pełną kontrolę nad piłką. Nie przeszkodziło to jednak Valencii na wyprowadzenie kontry po której prowadzili. W 24. minucie Kevin Gameiro otrzymał świetne podanie od Rodrigo i pewnie pokonał niemieckiego golkipera. W 30. minucie Sergi Roberto bezsensownie sfaulował Wassa i sędzia podyktował rzut karny. Dani Parejo podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i doskonale uderzył, nie dając żadnych sans bramkarzowi. Nie trzeba było długo czekać na ripostę Katalończyków, którzy już w pięć minut przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową. Po przerwie kibice na Camp Nou po raz kolejny zachwycili się golem Leo Messiego, który uratował jeden punkt.