Napoli miażdży rywala w dwumeczu! Zieliński z trafieniem

Napoli

ssnapoli.it

SSC Napoli znokautowało Eintracht Frankfurt aż 5:0 w dwumeczu i pewnie awansowało do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dziś u siebie rozbili rywali aż 3:0.

Przełamanie Osimhena

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem całkowitej dominacji gospodarzy. SSC Napoli od samego początku przejęło kontrolę nad meczem, spychając przyjezdnych z Frankfurtu do defensywy. Goście przez całą połowę nie oddali żadnego celnego strzału, a piłkę kontrowali jedynie przez 38% czasu. Zbyt mało jak na drużynę, która ma zamiar gonić wynik.

Dwie dobre okazje do zdobycia bramek miał Kvaratskhelia. Najpierw w 19. minucie spotkania, kiedy sam z piłką dryblował w kierunku lini końcowej. Został zepchnięty jednak zbyt bardzo i mógł uderzać tylko z ostrego kąta. Strzał został sparowany przez Trappa na rzut rożny. W 43. minucie to Zieliński, który pięknie wyszedł spod pressingu i holował piłkę, zagrał do Gruzina. Ten zepsuł dogodną sytuację, po której Napoli miało jedynie rzut rożny.

Bramka padła dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy. Do dośrodkowania Mateo Politano, wysoko wyskoczył Osimhen, długo wisiał w powietrzu, po czym precyzyjnie uderzył, nie dając żadnych szans bramkarzowi. Nigeryjczyk przełamał się po dwóch meczach bez strzelonej bramki. Widać było, że trafienie było mu potrzebne

Totalna dominacja gospodarzy

W drugiej połowie gracze Napoli nadal zamierzali potwierdzać swoją dominację. Zaczęli już w 53. minucie. Akcję zapoczątkował “Kvaradona”, który przerzucił piłkę do Politano. Ten oddał ją do di Lorenzo, który dośrodkował po ziemi do Osimhena. Nigeryjczyk wślizgiem wbił piłkę do bramki, po czym nie podnosił się z murawy, trzymając się za nadgarstek. Kontuzja wyglądała poważnie, jednak po kilku chwilach i drobnej interwencji medycznej, napastnik Napoli powrócił na boisko.

Kolejna bramka padła w 63. minucie spotkania. W polu karnym podcięty został Piotr Zieliński, który umiejętnie zastawiał się w polu karnym, przed trzema rywalami. Sędzia Anthony Taylor bez chwili wachania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam faulowany i zamienił jedenastkę na gola.

Napoli całkowicie zdominowało Eintracht, udzielając rywalowi cennej lekcji futbolu. Gracze z Frankfurtu zdołali oddać zaledwie jeden celny strzał, który i tak został oddany z pozycji spalonej. Napoli po raz kolejny pokazało siłę swojej ofensywy. Przełamał się Osimhen, który zdobył dwie bramki, kapitalne spotkanie rozegrał również Zieliński. Kvaratskhelia zagrał trochę poniżej oczekiwań, ale nie zawsze “cudowny Gruzin” może grać wybitnie. W piątek w samo południe odbędzie się losowanie par 1/4 finału i z całą pewnością można stwierdzić, że żadna drużyna nie będzie chciała trafić na podopiecznych Spalletiego. Z perspektywy polskiego kibica cieszy na pewno świetny występ Zielińskiego, natomiast pozostaje lekki niedosyt, że trener Spalleti nie zdecydował się na wprowadzenie Bereszyńskiego przy wysokim prowadzeniu. Polskiem obrońcy potrzebne są minuty przed zbliżającymi się meczami kadry.

SSC Napoli – Eintracht Frankfurt 1:0 (1:0) dwumecz 3:0

Bramki: Osimhen 45+1′, 53′, Zieliński 64′

SSC Napoli: Meret, Di Lorenzo, Rrahmani, Kim (Juan Jesus), Rui, Anguissa, Lobotka, Zieliński (Ndombele), Politano (Lozano), Kvaratskhelia (Elmas), Osimhen (Simeone)

Eintracht Frankfurt: Trapp, Lenz (Philipp Max), Ndicka, Tuta, Buta, Sow, Rode (Jakic), Kamada, Knauff (Alidou), Götze, Borre

Sędzia: Anthony Taylor

Stadion: Stadio Diego Armando Maradona

Frekwencja: 49082