Oficjalnie: Jacek Zieliński nie jest już trenerem Cracovii. Znamy następce!

Jacek Zieliński

Zdj. Cracovia

Jacek Zieliński nie jest już trenerem Cracovii. Kilkadziesiąt minut po zakończeniu meczu Cracovia – ŁKS został wydany oficjalny komunikat. Do końca sezonu “Pasy” będzie prowadził trener rezerw – Dawid Kroczek.

Jacek Zieliński objął drużynę “Pasów” po raz drugi  w listopadzie 2021 roku. W 86 meczach udało mu się wygrać 28 spotkań, notując przy tym 29 remisów i 29 porażek. Ten sezon od początku nie układał się po myśli prowadzonego przez niego zespołu. Jedynym jasnym punktem było zwycięstwo 2:0 nad Legią w ostatnim meczu 2023 roku. Wydawało się, że po zimowej przerwie Cracovia powinno piąć się do góry w ligowej tabeli. Nic z tych rzeczy. Po wysokiej wygranej 10 lutego z Radomiakiem 6:0 “Pasy” nie wygrały żadnego spotkania notując pięć remisów, w tym ten dzisiejszy z ostatnim ŁKS-em. Zieliński zostawia Cracovię na 12. miejscu w tabeli z pięciopunktową przewagą nad strefą spadkową, do końca kolejki pozostało jednak osiem spotkań.

W komunikacie na oficjalnej stronie internetowej Cracovii podziękowano trenerowi Zielińskiemu za włożoną pracę.

— Dziękuję trenerowi za poświęcony czas i zaangażowanie w rozwój naszego klubu. Doceniam jego pracę i życzę powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach – powiedział Mateusz Dróżdż, prezes klubu.

Do końca kampanii Cracovię poprowadzi Dawid Kroczek, trener rezerw. Do sztabu szkoleniowego dołączy także Maciej Palczewski oraz Tomasz Przekaza.