Serie A: Parma pewnie ogrywa Cagliari

Parma

Goal Italia

W meczu 5. kolejki Serie A, Parma Calcio pokonała Cagliari Calcio 2:0. Gole dla gospodarzy strzelali Roberto Inglese i Gervinho.

W pierwszym sobotnim meczu 5. kolejki Serie A, Parma podejmowała Cagliari. Sezon lepiej zaczęli goście, którzy po 4. spotkaniach mają na swoim koncie 5. punktów i 12. miejsce w tabeli, do tej pory, raz wygrali, dwa razy zremisowali i raz przegrali. Gospodarze w swoim dorobku mają tylko jeden punkt mniej, lecz zajmują dopiero 16. pozycję, w pierwszych 4. kolejkach, dwa razy przegrali, raz wygrali, a także raz podzielili się punktami.

Pierwsi w tym meczu zaatakowali goście. Na strzał z dystansu zdecydował się Filip Bradarić, ale kopnął w trybuny. Parma zagroziła bramce Alessio Cragno, za sprawą Gervinho, który zdecydował się na indywidualny rajd z połowy boiska, uderzył z dystansu i minimalnie się pomylił. W następnej akcji gospodarze wyszli na prowadzenie. Jeden z graczy gospodarzy zagrał daleką piłkę w strone Roberto Inglese, ten poszedł pressingiem na bramkarza, został przez niego nabity i w taki sposób podopieczni Roberto D’Aversy wyszli na prowadzenie.

Blisko zdobycia gola wyrównującego był Nicolo Barella, ale minimalnie przestrzelił i do przerwy Parma prowadziła z Cagliari 1:0.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy za sprawą Gervinho podwyższyli prowadzenie. Były zawodnik Romy i Arsenalu, minął kilku rywali, przedostał się w pole karne i mocnym strzałem pokonał Cragno.

Chwile później mogło być już 3:0, lecz Luca Rigoni fatalnie przestrzelił w stuprocentowej sytuacji. Okazję do zmniejszenia stanu porażki dla Cagliari, miał Mołdawianin, Artur Ionita jednak po jego uderzeniu kapitalnie interweniował Luigi Sepe. Później tempo meczu spadło i głównie widzieliśmy rozgrywanie piłki przez Cagliari, z którego nic nie wynikało. W 82. minucie, okazję do zdobycia trzeciego gola dla Parmy, miał Fabio Ceravolo, lecz dobrze po jego strzale interweniował Cragno. Więcej w tym meczu nie widzieliśmy ciekawych okazji i ostatecznie Parma pokonała Cagliari 2:0.

Parma Calcio – Cagliari Calcio 2:0 (1:0)