Premier League. Manchester United gubi punkty z Wolves

pogba

Getty Images

Drużyny podzieliły się punktami w meczu Manchester United – Wolves.

Pierwsze minuty nie należały do najciekawszych. Niby to Manchester United atakował, ale jego zawodnicy nie mogli znaleźć sposobu, by wejść w pole karne gości. Mecz zaczął się na dobrą sprawę w piętnastej minucie. Rzut rożny dla Wolves i chaos w defensywie „Czerwonych Diabłów” dał sporo miejsca do popisu dla Raula Jimeneza. Oddał on bardzo groźny strzał głową. Manchester znalazłby się w tarapatach, gdyby nie interwencja Davide De Gea. Trzy minuty wynik otwiera Fred i zarazem strzela pierwszego gola w Premier League. Pogba zauważa, iż Brazylijczyk jest niepilnowany, posyła mu genialne podanie, ten znajduje się we wręcz wymarzonej pozycji do oddania strzału. Piłka przemieszcza się w tunelu pomiędzy zawodnikami Wolves i Manchesteru i finalnie wpada do siatki przy prawym słupku. Po golu poziom nieco spadł, choć Wolves nadal atakowało bramkę Manchesteru i kilka zawodników „Wilków” było ewidentnie lekceważonych. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1.

W drugiej części również minimalnie przeważali gospodarze, jednakże to w 53 minucie pięknym trafieniem popisał się Moutinho po niesamowitym podaniu Jimeneza. Jedna z akcji dla których styl gry Wolves ma wielu fanów. Czerwone Diabły nadal atakowały, ale zwykle nie kończyło się to dobrze. Sporo niedokładności i najzwyczajniej w świecie gra „Czerwonych Diabłów” była nudna. W końcówce spotkania inicjatywę przejęło Wolves, a dokładniej Traore, który po kilku kontrach był bardzo blisko gola.

Manchester United 1-1 Wolverhampton Wanderers F.C. (1-0)
18’ Fred, 52’ Moutinho