Serie A: Niepokojące wieści o Szczęsnym. Będzie potrzebna przerwa?

Szczęsny i Perrin

Derby Turynu nie przebiegły po myśli Juventusu i Wojciecha Szczęsnego.

Niestety, Szczęsny jest z podejrzeniem złamania nosa w wyniku zderzenia w zremisowanym 0:0 meczu z Turino. Bramkarz “Starej Damy” wyskoczył, aby odbić dośrodkowanie, kiedy to Adam Masina przypadkowo wylądował na nim łokciem. Gra została przerwana na kilka minut, gdyż Polak wyraźnie krwawił z nosa. I potrzebna była interwencja medyczna.

Z najnowszych doniesień wynika, że lekarze Juve uważają, że doszło prawdopodobnie do złamania. Szczęsnego zabrano do szpitala na prześwietlenie. Jeśli weteran zostanie wykluczony, w jego miejsce wejdzie Mattia Perin. Natomiast sam Polak do gry wróci prawdopodobnie w specjalnej masce.

Przy okazji trzeba przyznać, że nie byłoby to zbyt dobre przygotowanie do jego urodzin. Ponieważ Szczęsny w czwartek skończy 34 lata.

W barwach Torino wystąpił inny Polak – Karol Linetty.

Źródło: Football Italia