Serie A: Napoli przegrywa z Lazio

źródło: sport.sky.it

Lazio okazało się lepsze w hitowym meczu tej kolejki. Ograli Napoli 2:0, a bramkę oraz asystę zaliczył Ciro Immobile.

Napoli miało dziś szansę wrócić do strefy Ligi Mistrzów po potknięciu Romy. Tak się jednak nie stało, gdyż zatrzymała ich ekipa prowadzona przez Simone Inzaghiego. Wynik już w 9′ minucie otworzył Ciro Immobile. Po dobrym dośrodkowaniu Marusicia wyskoczył ponad obrońcą rywali i mocnym strzałem głową wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Napoli miało swoje szanse na wyrównanie stanu meczu. Zarówno jednak podkręcony strzał Fabiana Ruiza jak i uderzenie Piotra Zielińskiego wzorowo wyjął Pepe Reina.

Drugi gol dla Lazio padł zaś w 56′ minucie. Strzelał Luis Alberto, a Immobile tym razem był asystentem. Podał koledze na skraj pola karnego, a Hiszpan zakręcił piłkę tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Davida Ospinę nie dając mu najmniejszych szans na interwencję.

Lazio 2 : 0 Napoli

9′ Immobile 56′ Luis Alberto