Serie A: Napoli przegrywa z Interem po meczu pełnym emocji! Nie pomogła bramka Zielińskiego

Inter

Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com

W hicie 13. kolejki Serie A Inter Mediolan pokonał jak dotąd niezwyciężone Napoli 3:2. Szalone spotkanie na San Siro przyniosło masę emocji.

Osłabionemu letnimi odejściami Interowi coraz dalej uciekało w tabeli Serie A głodne mistrzostwa Napoli. Neapolitańczycy po dwunastu kolejkach nie odnieśli żadnej porażki . Na domiar tego plasujący się pomiędzy dwoma zespołami Milan przegrał swoje wczorajsze spotkanie z Fiorentiną co sprawiło, że stawka tego spotkania stała się bardzo wysoka.

Spotkanie rozpoczęło się w brutalnym stylu. W ciągu kilku pierwszych minut zawodnicy zarówno po jednej, jak i drugiej stronie dopuścili się licznych fauli. Oba zespoły postawiły na ofensywny przyjemny dla oka futbol. Jedną z najlepszych okazji miał w 7. minucie miał Lautaro Martinez, po którego uderzeniu głową piłka nieznacznie minęła się z bramką. Poczynania Interu zaczęły nabierać rozpędu, ale wszystkie plany gospodarzy rozbił Piotr Zieliński. W 17. minucie Polak fantastycznie przymierzył i mocnym uderzeniem pokonał Samira Handanovcia. Ponownie gorąco zrobiło się w 23. minucie, gdy piłka uderzona przez Nicolo Barelle trafiła rękę Kalidou Koulibaly‘ego w polu karnym Napoli. Podyktowany został rzut karny, który pewnie wykorzystał Hakan Çalhanoğlu. Mimo takiej ilości zawirowań zawodnicy obu drużyn nie zamierzali spoczywać i dalej parli do przodu. Po stronie gości swoje okazje miał Victor Oshimen, a i Zieliński był aktywny pod bramką rywali. Starania Napoli nie przyniosły jednak trafienia, które udało się zdobyć Interowi. W 44. minucie po uderzeniu głową Ivana Perisicia piłka w niespotykany sposób zakręciła do bramki Davida Ospiny.

Nerazzurri” chcieli wejść w drugą połowę z przytupem. Już w 47. minucie Martinez oddał strzał na bramkę z bliskie odległości. Uderzył jednak w środek co ułatwiło bramkarzowi interwencje. W pewnym momencie konieczna była dłuższa przerwa w grze z powodu zderzenia się głowami Oshimena i Milana Skriniara, które poskutkowało zejściem z boiska tego pierwszego. W 61. minucie kolejny cios liderowi Serie A zadał próbujący od początku spotkania Lautaro Martinez. Od ostatniej bramki Argentyńczyka w lidze miną ponad miesiąc, lecz ten w końcu znalazł sposób by trafić do siatki. Drużyna Piotra Zielińskiego starała się odrobić dwubramkową stratę, ale przedostanie się przez obronę Interu nie było proste. Nadzieje na remis w 79. minucie dał Napoli Dries Mertens pokonując bramkarza rywali strzałem zza pola karnego. Niestety w trakcie tego meczu doszło do jeszcze jednego niebezpiecznego zderzenia głowami między Edinem Dzeko a Davidem Ospiną. Obaj jednak powrócili na murawę. W trakcie końcówki emocje sięgneły zenitu. Napoli miało masę akcje które mogły zakończyć się trafieniem. Mimo tego Interowi udało obronić wynik dzięki któremu przybliżyli się do pierwszego miejsca.

21.11.2021, godz. 18:00, 13. kolejka Serie A, San Siro

Inter Mediolan – Napoli 3:2 (2:1)

Çalhanoğlu 25′, Perisić 44′, Martinez 61′ – Zieliński 17′, Mertens 78′

Inter: Handanović; Skriniar, Ranocchia, Bastoni, Darmian, Barella (Dimarco 75′), Brozović, Calhanoglu (Vidal 62′), Perisić (Satriano 88′), Lautaro ( Gagliardini 75′), Correa (Dzeko 62′)

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui, Anguissa, Fabian Ruiz, Lozano (Ełmas 75′), Zieliński, Insigne (Mertens 75′), Osimhen ( Petagna 55′ )