Serie A: Milan bez stylu pokonuje SPAL

koptalk.com

W ostatnim meczu 10. kolejki Serie A, AC Milan podejmował u siebie SPAL. Przed tym spotkaniem gospodarze zajmowali 13. miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków Milanu. W 12. minucie dobrą szansę miał Samu Castillejo. Hiszpan przyjął wyśmienite podanie od kolegi z zespołu i uderzył na bramkę SPAL, jednak jego strzał odbił się od poprzeczki.

W pierwszej części gry mogliśmy ujrzeć jeszcze jedną okazję bramkową. Tym razem atakowali goście. Andrea Petagna uderzył z okolic 16. metra. Jego strzał był bardzo groźny, jednak futbolówkę wybronił Donnaruma.

Zawodnicy zeszli do szatni w przerwie przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie nie zobaczyliśmy już na placu gry Mateo Musacchio. Jego miejsce zajął Davide Calabria. Kilkanaście minut później na boisku zameldował się Suso, zmieniając Castillejo. Były gracz Villarreal z pewnością nie zaliczy tego spotkania do udanych.

63. minuta przyniosła kibicom Milanu bramkę. Sędzia przyznał gospodarzom rzut wolny z okolic 18. metra. Do futbolówki podszedł świeżo wprowadzony Suso. Jego strzał perfekcyjnie poleciał w stronę bramki i wylądował w siatce. Bramkarz SPAL mógł się lepiej popisać, jednak został w miejscu.

Druga część gry była bardzo ostra, w ciągu 30. minut drugiej połowy sędzia pokazał aż pięć żółtych kartek. Mecz pomiędzy Milanem, a SPAL był jednym z tych do zapomnienia. Gospodarze ponownie grali bez stylu, jednak tym razem wygrali co na pewno ucieszy część kibiców. Krzysztof Piątek w tym meczu był bardzo niewidoczny, ale za to solidny mecz rozegrał Arkadiusz Reca, który jest regularnie powoływany przez selekcjonera Reprezentacji Polski.

W ostatnim meczu 10. kolejki Serie A nie wydarzyło się już nic więcej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Milanu 1:0.

San Siro (Mediolan) 31.10.2019, godz. 21:00

AC Milan – SPAL 1:0

Bramki: 63′ Suso

Żółte kartki: 21′ Floccari, 40′ Duarte, 41′ Donnarumma, 57′ Calhanoglu, 62 Vicari, 68′ Cionek, 69′ Bennacer, 73′ Kurtic,

AC Milan: Gianluigi Donnarumma – Leo Duarte, Mateo Musacchio (46′ Davide Calabria), Alessio Romagnoli, Theo Hernandez – Lucas Paqueta (88′ Giacomo Bonaventura), Ismael Bennacer, Franck Kessie – Samuel Castillejo (57′ Suso), Krzysztof Piątek, Hakan Calhanoglu

SPAL: Etrit Berisha – Nenad Tomović, Francesco Vicari, Thiago Cionek – Gabriele Strefezza (82′ Alberto Paloschi), Alessandro Murgia, Simone Missiroli (71′ Mattia Valoti), Jurtić Kurtić, Arkadiusz Reca (82′ Jacopo Sala) – Sergio Floccari, Andrea Petagna