Serie A: Lazio zdemolowane przez Atalantę!

atalanta.it/ twitter

W jednym z ciekawszych spotkań Serie A Lazio na Stadio Olympico podejmowało rewelację rozgrywek – Atalantę. Uczestnik Ligi Mistrzów pokazał klasę w starciu z ekipą z Rzymu strzelając im aż 4. gole!

Na Atalantę ostatnimi czasy bardzo ciężko jest znaleźć sposób. Dziś dość boleśnie przekonało się o tym Lazio, które już po dziesięciu minutach przegrywało 0:1. Wynik meczu otworzył Robin Gosens, który świetnie odnalazł się w polu karnym i dał swojej drużynie prowadzenie. Lazio miało dużo więcej z gry, wielokrotnie potrafili przebić się pod pole karne rywala, ale tam brakowało przede wszystkim skuteczności. Dobry występ w bramce zaliczył także Marco Sportiello, który nie raz i dwa zatrzymywał piłki lecące w jego stronę.

Atalanta pomimo ograniczonych możliwości wykazała się lepszą skutecznością. W 32. minucie prowadzenie podwyższył Hans Hateboer, a tuż przed przerwą trzeciego gola zdobył Alejandro Gomez. Po zmianie stron nadzieję gospodarzom dał Felipe Caicedo, lecz dość szybko na ziemie ponownie sprowadził ich Gomez.