Serie A: Lazio lepsze od Interu, Spezia ogrywa Salernitanę

ssclazio.it

Lazio Rzym wygrało z Interem Mediolan 3:1 w meczu 8. kolejki Serie A. W innym dzisiejszym spotkaniu ligi włoskiej Spezia ograła Salernitanę 2:1.

Mecz fantastycznie rozpoczął się dla “Nerrazzurich”. W 11. minucie Elseid Hysaj sfaulował w polu karnym jednego z rywali i sędzia Massimiliano Irrati po analizie VAR wskazał na jedenasty metr. Karnego pewnie wykorzystał Ivan Perisić.

Lazio miało inicjatywę i dążyło do wyrównania, ale trudno było o dojście do dogodnych sytuacji. Rzymianie odpowiedzieli dopiero w drugiej odsłonie gry.

W 63. minucie kibice zgromadzeni na Stadionie Olimpijskim byli świadkami kolejnego rzutu karnego. Po ręce Bastoniego arbiter znów musiał odbyć konsultację z VAR-em. Spokojnym uderzeniem z “wapna” wyrównał niezawodny Ciro Immobile.

Podopieczni Maurizio Sarriego urządzili Interowi w końcówce prawdziwe lanie. Najpierw Lazio na prowadzenie wyprowadził Felipe Anderson, który wykorzystał dobitkę po strzale Immobile, a już w doliczonym czasie starcia po świetnej wrzutce Luisa Alberto wynik główką ustalił Sergej Milinković-Savić.

Lazio Rzym dzięki tej wygranej awansuje na piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Inter utrzymuje się na trzecim miejscu z 17 oczkami na swoim koncie.

16.10.2021, 8. kolejka Serie A, Stadio Olimpico

Lazio Rzym – Inter Mediolan 3:1 (0:1)

Immobile 64′, Anderson 81′, Milinković-Savić 90+1′ – Perisić 12
Lazio: Reina – Marusic, Luiz Felipe, Patric, Hysaj – Milinković-Savić, Leiva, Bašić – Felipe Anderson, Immobile, Pedro
Inter: Handanovič – Skriniar, de Vrij, Bastoni – Darmian, Gagliardini, Brozović, Barella, Dimarco – Džeko, Perisić
Żółte kartki: Bašić, Milinković-Savić, Anderson – Gagliardini, Bastoni, Martinez, Dumfries, Correa, Darmian
Sędzia: Irrati M.

W innym dzisiejszym meczu Serie A Spezia pokonała u siebie beniaminka z Salerny 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelali David Sterlec oraz Viktor Kovalenko. Jedyne trafienie dla Salernitany zanotował Nigeryjczyk Simy.
Spezia zajmuje aktualnie 15 miejsce w ligowym zestawieniu. Salernitana z zaledwie czterema punktami jest przedostatnia.

Spezia – Salernitana 2:1 (0:1)