Serie A: Juventus zwycięża zgodnie z planem

fot: yahoo.com

W spotkaniu otwierającym nowy sezon Seria A, Juventus Turyn pokonał na wyjeździe AC Parmę (0:1). Jedyną bramkę dla Starej Damy zdobył Giorgio Chiellini.

Po trzech miesiącach przerwy do gry wracają zespoły Serie A. W pierwszym meczu nowego sezonu Parma Calcio podjęła na własnym boisku Juventus. Wiele mówiło się o tym, że Maurizio Sarri ma zamiar zrobić z Juventusu maszynę do zdobywania goli. Nowy trener Starej Damy znany jest z tego, że lubi grę ofensywną. Tak też było, bo Juventus od początku kontrolował to spotkanie, dużo atakował, a Parma dochodziła do sytuacji tylko z kontrataków. Mimo ciągłego atakowania, nie oglądaliśmy w tym meczu gradu bramek.

Pierwszą groźna sytuacje w tym meczu mieli gospodarze. W 13 minucie Roberto Inglese uderzał piłkę z pola karnego, ale Wojciech Szczęsny popisał się skuteczną interwencją, wybijając piłkę. W 21 minucie spotkania Alex Sandro spróbował uderzenia wolejem, lecz lecącą piłkę przeciął Giorgio Chiellini i w ten sposób Juventus wyszedł na prowadzenie. Świetną sytuację miał Cristiano Ronaldo w 29 minucie spotkania. Portugalczyk dostał świetne dogranie w pole karne, ale minimalnie się pomylił. W 34 minucie Ronaldo uderzył piłkę w długi róg bramki, zdobył bramkę, ale nie została ona uznana. Był na spalonym. W 66 minucie meczu, Cristiano Ronaldo sprawdził umiejętności bramkarskie Luigiego Sepe. Portugalczyk przełożył sobie rywala, po czym huknął na bramkę, ale dobrze ustawiony był bramkarz gospodarzy.