Serie A: Juventus wygrywa po trudnym meczu

źródło: juventus.com

Juventus z kłopotami pokonał Genoę, która przez część drugiej połowy tłamsiła wyżej notowanych rywali.

Gospodarze wyszli na spotkanie z zamiarem podtrzymania dobrej passy po zwycięstwie z Napoli. Już w 5. minucie Juan Cuadrado ograł obrońcę gości, dograł do Dejana Kulusevskiego, który strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. “Stara Dama” nie zatrzymywała się i podwyższyła prowadzenie. Federico Chiesa przeprowadził indywidualną akcję, Mattia Perin obronił jego uderzenie. Do piłki dopadł jednak Cristiano Ronaldo, trafił w słupek, ale do piłki dopadł Alvaro Morata i umieścił ją w siatce. Szansę na gola kontaktowego chwilę przed gwizdkiem kończącym tę część meczu miał Gianluca Scamacca. Minął dwóch obrońców i znalazł się sam na sam z Wojciechem Szczęsnym, który wygrał ten pojedynek.

Co się odwlecze, to nie uciecze i Włoch wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie. Nicolo Rovella dośrodkował z rzutu rożnego, najwyżej wyskoczył wcześniej wspomniany 22-latek i wynik zmienił się na 2-1. Po kilku chwilach wyrównać mógł Marko Pjaca, ale przeniósł futbolówkę nad bramką. Genoa nie udokumentowała swojej przewagi drugim golem, co wykorzystał Juventus. Weston McKennie otrzymał podanie od Danilo i spokojnie wykończył akcję “Bianconerich”.

Podopieczni Andrei Pirlo dzięki zwycięstwu mają punkt straty do AC Milanu. W sytuacji ekipy Davide Ballardiniego nic się nie zmienia i pozostają oni na 13. miejscu.