PKO Ekstraklasa: Odrodzenie Zagłębia Lubin z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Damian Oko zapewnił zwycięstwo Zagłębiu Lubin, które pokonało na własnym obiekcie Podbeskidzie Bielsko-Biała (2:1) w ramach 24. kolejki PKO Ekstraklasy

Trzy porażki z rzędu sprawiły, że coraz częściej podważana jest pozycja Martina Seveli w klubie. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że źle to wyglądało. Ostatnie starcie z Lechią było meczem, który mogliśmy wygrać, tylko znowu szybko straciliśmy bramkę i mecz nie ułożył się tak, jak byśmy tego chcieli – uważa Sasa Balić. Czy Podbeskidzie zdołają potwierdzić wyższą dyspozycję? – Mają teraz za sobą trochę lepszy okres. Czeka nas trudne spotkanie, ale w Ekstraklasie nie ma łatwych meczów. Tak jak mówiłem wcześniej, oni walczą o życie, a my walczymy o nasze nazwiska i o cały klub. Musimy prezentować się lepiej i w końcu wygrać ten mecz, bo wszyscy od nas tego oczekują – dodał.

W ósmej minucie Jakub Hora idealnie odegrał piłkę do Kamila Bilińskiego, który bez zbędnego zastanowienia dał prowadzenie “Góralom”, a snajper został tym samym najskuteczniejszym Polakiem w PKO Ekstraklasie (9 trafień). W 73. minucie niepilnowany w polu karnym Patryk Szysz skorzystał na podaniu od Sasy Balicia, który zgrał głową futbolówkę, a Polak wyrównał stan meczu. Wcześniej 21-letni Kacper Chodyna mógł strzelić gola, lecz trafił jedynie w poprzeczkę. Goście w drugiej połowie nie pokazali tyle, co w pierwszej odsłonie. W doliczonym czasie gry trzy punkty “Miedziowym” zapewnił Damian Oko i o wielkim pechu mogli mówić “Górale”.