Serie A: Juventus poprzez walkower wygrał z Napoli!

Juventus

forbes.com


Hitowe starcie we włoskiej Serie A pomiędzy Juventusem FC a SSC Napoli miało odbyć się jeszcze przed przerwą reprezentacyjną. Ostatecznie skończyło się walkowerem dla Juve.

Podopieczni Gattuso nie dotarli do Turynu przez wykrycie COVID-19 u dwóch zawodników, Piotra Zielińskiego oraz  Eljifa Elmasa. Przez to cała drużyna decyzją sanepidu została objęta kwarantanną i otrzymała zakaz podróżowania.

Władze ligi oraz sam Juventus nie zgodzili się na przełożenie meczu. W niedzielę, która poprzedzała zgrupowania reprezentacji od godziny 20:45 do 21:30 zgodnie z przepisami czekano na przyjazd gości. Neapolitańczycy ostatecznie nie stawili się na Allianz Stadium, więc od komisji dyscyplinarnej zależało przyznanie walkowera lub wyznaczenie nowego terminu spotkania.

W środę została opublikowana decyzja Gerarda Mastrandrei, sędziego sportowego. Zgodnie z nią, Juventus wygrał walkowerem 3:0, a Napoli ukarano odjęciem jednego punktu. Oczywiście klubowi z Nepolu przysługuje możliwość odwołania się od decyzji, co zapowiedział już właściciel klubu.

Dryżyny przed sezonem zaakceptowały zasady, które mówią o możliwości wnioskowania o przełożenie meczu przy minimum 10 zakażeniach. Ponadto drużyna ma obowiązek przystąpić do spotkania ligowego Serie A, jeżeli ma zdrowych 13 zawodników, w tym bramkarza!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.