Serie A: Juventus coraz bliżej mistrzostwa! Ronaldo na równi z Immobile

W hicie 34. kolejki Serie A Juventus pokonał Lazio 2:1. Dublet w tym spotkaniu ustrzelił Cristiano Ronaldo, a gola dla gości zdobył Ciro Immobile.

W pierwszej połowie Stara Dama kontrolowała przebieg gry, wiedzieli o co toczy się stawka. Mieli oni kilka okazji na otwarcie wyniku, ale świetne interwencje notował Thomas Strakosha. To co najlepsze miało miejsce już po zmianie stron. W 51. minucie Ronaldo zdobył gola z rzutu karnego, a trzy minuty później za sprawą Dybali podwyższył wynik. Lazio nie poddawało się, robiło co mogło, ale stać ich było tylko na jedno trafienie. W 83. minucie Ciro Immobile strzelił bramkę kontaktową także z karnego.

Rywalizacja ta była niezwykle zacięta pod kątem tego kto zostanie królem strzelców. Ronaldo przez ostatni czas konsekwentnie gonił Immobile, aż dziś dzięki swoim dwóm trafieniom wyprzedził go. Jednak Włoch dzięki swojej pewności przy wykonywaniu stałych fragmentów zrównał się z Portugalczykiem.