Serie A: Hellas pokonuje Benevento

sscnapoli.it

W poniedziałek mieliśmy okazje obejrzeć tylko jedno spotkanie włoskiej Serie A, mianowicie Hellas Verona – Benevento. Spotkanie pewnie wygrali gospodarze wynikiem 3:1.

Przez pierwszy kwadrans niestety totalnie nic się nie działo i mecz był nudny. W 17′ minucie po składnej akcji gola zdobyło Benevento, Mattia Zaccagni dograł piłkę w pole karne a tam prostym strzałem mecz otworzył Antonin Barak. Kolejna groźna okazja nadarzyła się dziesięć minut później. Roberto Insigne miał znakomita okazję aby zdobyć gola na 1-1, ale bardzo dobrze obronil De Silvestri. W 35′ minucie spotkania Mattia Zaccagni próbował zaskoczyć bramkarza centrostrzałem, ale Montipo był na posterunku i wybił piłkę ponad bramkę. 4 minuty później Insigne miał kolejna szansę, ale znowu De Silvestri okazał sie zwycięski z tego pojedynku. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy po piłce dogranej w pole karne szanse miał Ilić, ale piłka minęła nieznacznie lewy słupek bramki Benevento. Zdecydowanie pod koniec 1 połowy mecz nam się rozkręcił. Dwie minuty później Letizia dograł na głowę Ionity, ale reprezentant Mołdawii niewiele się pomylił po strzale z głowy.

10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy padł gol na 1-1. Lapadula po podaniu kolegi z zespołu znakomicie wykończył akcje strzelając swoją 3 bramkę w tym sezonie. Dwanaście minut później Di Marco podał piłkę do Baraka, a ten pięknym strzałem z zewnętrznej części stopy zdobył gola na 2-1. W 65′ minucie Nikola Kalinic był bardzo bliski zdobycia gola na 3-1, ale jego strzał głową wylądował tylko na poprzecce. Dziewiętnaście minut przed końcem spotkania Caprari upadł w polu karnym, lecz jak się okazało to nie było kontaktu, a sam zawodnik symulował. Dwie minuty później napastnik gości wyleciał z boiska za niecenzuralne słowa skierowane do sędziów tego spotkania. W 78′ minucie meczu Lazović strzelił bramkę na 3-1 i pozbawił już praktycznie szans Benevento na ugranie czegoś w tym meczu. W ostatniej minucie Kamil Glik spróbował jeszcze swoich sił po strzale z woleja, ale piłka minęła lewy słupek bramki Hellasu.