Serie A: Grad bramek na San Paolo, gol Milika

Milik

Arkadiusz Milik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W Neapolu, gdzie rozgrywano mecz 28. kolejki włoskiej Serie A padło sześć bramek. Jedną z nich strzelił napastnik reprezentacji Polski, Arkadiusz Milik. Dla 25-latka to 15. gol w bieżących rozgrywkach.

Polak strzelił głową na 3:2 po rzucie rożnym. Oprócz Milika do notesu sędziowskiego zapisał się drugi z reprezentantów Polski. Piotr Zieliński w jedenastej minucie został ukarany żółtą kartką. Obaj panowie rozegrali całe spotkanie. Dla Napoli była to pierwsza wygrana po dwóch meczach bez zwycięstwa, a dla Udinese jest to druga kolejna porażka. W następnej serii spotkań Udine zagra z Genoą, a klub Polaków pojedzie do Rzymu na mecz z AS Romą. W ostatniej minucie gry piłka go golu Piotra Zielińskiego wylądowała w siatce, ale arbiter gola nie uznał, ponieważ polski pomocnik był na minimalnym ofsajdzie.

17.03.2019, godz. 18:00 SSC Napoli – Udinese Calcio 4:2 (2:2)
Amin Younes 17′, Jose Callejon 26, Arkadiusz Milik 57′, Dries Mertens 69′ – Kevin Lasagna 30′, Seko Fofana 36′