Serie A: Bramka i asysta Zielińskiego daje zwycięstwo Napoli

Piotr Zieliński

W 35. kolejce Spezia podejmowała na swoim boisku Napoli. Ekipa spod Wezuwiusza rozbiła beniaminka 1:4. Bramkę oraz asystę zanotował Piotr Zieliński.

Od pierwszego gwizdka zawodnicy Napoli ruszyli do ataku. Najpierw błąd w rozegraniu popełnił jeden z defensorów Spezii. Piłka znalazła się pod nogami Osimhena, jednak ten nie potrafił wykorzystać podarowanej mu szansy. Za kilka minut błąd swojego kolegi z zespołu naprawił Piotr Zieliński. Polak wykorzystał dośrodkowanie przychodzące z prawej strony boiska i pewnym uderzeniem wyprowadził gości na prowadzenie. Już po chwili “Zielu” znowu stał się bohaterem ekipy spod Wezuwiusza. Tym razem nasz reprezentant zagrał idealne podanie do Osimhena, który stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy. Tę sytuacje Nigeryjczyk już wykorzystał, zdobywając drugą bramkę dla Napoli już w 23. minucie. Jeszcze przed zejściem do szatni nowy napastnik “Azzurrich” po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Przy tym trafieniu asystował Insigne.

Po zamianie stron Spezia była zmotywowana, by odrobić straty. Dzięki temu w 64. minucie piłka po raz pierwszy w tym spotkaniu zatrzepotała w siatce bramki Mereta. Jednak podopieczni Gattuso nie zamierzali tak łatwo oddawać tego zwycięstwa. Przyjezdni dominowali na boisku, co poskutkowało ostatnim golem w tym starciu. Po książkowo przeprowadzonym kontrataku gwóźdź do trumny beniaminka wbił Lozano. Już do ostatniego gwizdka, gospodarze nie potrafili przebić się przez obronę “Azzurrich”.