Serie A: Bezbarwny mecz, remis Interu z Lazio

goal.com

W meczu 19. kolejki Serie A, Inter zremisował bezbramkowo z Lazio. Kibice gospodarzy na pewno liczyli na więcej.

Przez pierwsze 20. minut przewagę miał Inter, ale najgroźniejszą sytuację przeprowadzili Rzymianie. Mocno sprzed pola karnego uderzył Luis Alberto, lecz świetnie ten strzał obronił Samir Handanovič. Stuprocentową sytuację mieli także gospodarze. Borja Valero dograł w pole karne do Ivana Perišić, który uderzył z pierwszej piłki, jednak dobrze w bramce zachował Thomas Strakosha.  Pod koniec pierwszej połowy, gola do szatni mogło strzelić Lazio, a mogła być to bramka samobójcza gracza Interu, w pole karne dośrodkował Sergej Milinković Savić, niefortunnie w poprzeczkę trafił Valero.

Od początku drugiej połowy, widzieliśmy głównie rozgrywanie piłki przez Inter, z którego nic nie wyszło, poza jedną akcją. W 58. minucie Valero uderzył z 16. metrów, ale czujny w bramce był Strakosha. Lazio odpowiedziało tylko jedną sytuacją, Felipe Anderson wypuścił sobie piłkę, znalazł się z nią w polu karnym, strzelił z ostrego kąta, ale dobrze interweniował bramkarz Interu.

Ostatecznie Inter tylko zremisował z Lazio 0:0 i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli, goście są piąci.