Serie A: Atalanta rozbija Milan

W meczu 19. kolejki Serie A Milan przegrał z Atalantą 0:3. Dla drużyny z San Siro to druga porażka w sezonie.

Milan już od kilku kolejek utrzymuje się na pozycji lidera. W związku z tym, na San Siro coraz głośniej mówi się o mistrzostwie. Atalanta do pierwszej pozycji traci dziesięć oczek i gra w kratkę. Dziś jednak na pewno łatwo gospodarzom wygrać nie dadzą.

Na pierwszą dogodną okazję musieliśmy poczekać do 18. minuty. Wtedy to z ostrego kąta strzelał Hans Hateboer, ale Gianluigi Donnarumma instynktownie obronił. Kolejna sytuacja już przyniosła gola gościom. Robin Gosens dośrodkował w szesnastkę. Tam pojedynek wygrał Cristiano Romero, uderzył i pod ręką bramkarza trafił do bramki. Tuż przed przerwą goście mogli podwyższyć prowadzenie. Josip Iličić kopnął z rzutu wolnego, lecz fenomenalnie interweniował Donnarumma. Milan nie potrafił zagrozić bramce Atlanty w pierwszej połowie i do przerwy przegrywał 0:1.

Druga część świetnie rozpoczęła się dla Atalanty. Już w 51. minucie goście mieli rzut karny. Franck Kessie łokciem w szesnastce uderzył Josipa Iličicia, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i po rękach bramkarza trafił do siatki. Spotkanie mógł zabić Duván Zapata. Kolumbijczyk główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale futbolówka zatrzymała się na słupku. W 77. minucie już nikt jednak nie miał wątpliwości kto dziś wygra. Romero podał prostopadle do Zapaty. Napastnik wyszedł sam na sam z bramkarzem i bezlitośnie go pokonał. W doliczonym czasie gry Milan mógł zdobyć gola honorowego. Brahim Díaz kopnął zza szesnastki, ale tylko w słupek. Ostatecznie Atalanta pewnie wygrała 3:0 i awansowała do pierwszej czwórki.

Milan zagrał jeden z najgorszych meczów w tym sezonie. Gospodarze na tle Atalanty wyglądali jak drużyna dwie klasy gorsza. Goście natomiast po ostatnich przeciętnych spotkaniach dziś zagrali kapitalnie. Pokazali także, że przy dobrej formie mogą powalczyć nawet o tytuł.