Seria A: Błysk Theo Hernandeza. Milan pewnie wygrywa z Venezią

Theo Hernandez

AC Milan po inaugurującej wygranej z AS Romą, wybrał się na boisko beniaminka z Wenecji. Zawodnicy Stefano Piolego pewnie pokonali gospodarzy, a prym w tym meczy wiódł Theo Hernandez.

Rossonerri kapitalnie weszli w mecz. Już w 2. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Zlatan Ibrahimović. Szwed otrzymał dokładne podanie od Rafaela Leao i z bliskiej odległości wepchnął piłkę do siatki. Szybko strzelony gol niejako ustawił to, co działo się w pierwszej połowie. Venezia nie miała żadnych argumentów aby zaatakować bramkę Mike’a Maignana. Goście z Mediolanu wzorowo pilnowali wyniku.

Drugie 45. minut zaczęli tak, jak cały mecz. Tym razem rozegranie na lewej stronie boiska przyniosło okazję Theo Hernandezowi, który silnym uderzeniem pokonał Sergio Romero. Francuz błyszczał w tym meczu, a to nie był koniec jego popisów. Warto też odnotować drugą asystę Rafaela Leao. W 59. minucie gola na 3-0 dla swojego zespołu ponownie zdobył Hernandez. Tym razem Francuz perfekcyjnie wykonał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Michaela Svobody. Obrońca Venezii po tym zagraniu otrzymał czerwoną kartkę.

Do końca meczu AC Milan kontrolował jego przebieg. Mógł nawet podwyższyć prowadzenie, ale raziła nieskuteczność i złe podejmowanie decyzji w najbardziej istotnym momencie. Stefano Pioli może się cieszyć z początku 2022 roku. Jego zespół jest mocno osłabiony, ale dwie wygrane z pewnością podbudują morale w szatni Milanu.

Venezia – AC Milan 0-3

Gole: Zlatan Ibrahimović 2′, Theo Hernandez 48′ i 59′ (K)

Venezia: Romero – Mazzochi, Svoboda, Ceccaroni, Haps – Cuisance, Ampadu, Busio – Okereke, Aramu – Henry

Milan: Maignan – Florezi, Kalulu, Gabbia, Hernandez – Bakayoko, Tonalli – Salemakers, Brahim Diaz, Leao – Ibrahimović