Sergio Ramos kontuzjowany! Czy zdąży na El Clasico?

Sergio Ramos

Sergio Ramos / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Real Madryt przegrał wczoraj na własnym stadionie z Kadyksem 0:1. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 16. minucie Anthony Lozano. Niestety spotkanie to miało też przykre momenty, w przerwie z kontuzją zszedł Sergio Ramos.

Sergio Ramos nabawił się wczoraj kontuzji podczas spotkania z Kadyksem. W starciu z Anthonym Lozano stoper Realu odczuł ból w lewym kolanie. Na domiar złego napastnik gości także poważnie ucierpiał i nie wystąpił on w drugiej połowie. Z Ramosem tak samo postąpił Zinedine Zidane, wolał nie ryzykować zwłaszcza, że kalendarz spotkań jest bardzo napięty. W miejsce kapitana Królewskich wskoczył Eder Militao, który zagrał dość przeciętny występ.

Jest to bardzo niepokojąca informacja dla trenera i sztabu trenerskiego. Z powodu kontuzji pauzują już Dani Carvajal, Martin Odegaard, Alvaro Odrizola, Eden Hazard oraz Mariano Diaz. Wydaje się, że Sergio Ramos byłby ostatni na liście Zidene’a, który miałby trafić do tego grona. Pojawiają się także głosy, dlaczego defensor w ogóle wystąpił dziś w pierwszym składzie. Przy tak napiętym kalendarzu rotowanie składem jest rzeczą naturalną, jednak Ramos miał w nogach mecze z Ligi Narodów, w tym to przegrane z Ukrainą. Najważniejsze pytanie jakie pojawia się to to, czy zdąży on na spotkanie z Barceloną już za tydzień. Sztab nie potwierdza, że jest to kontuzja z cyklu poważnych. Najprawdopodobniej w Lidze Mistrzów Ramos będzie pauzował, aby być przygotowany do El Clasico.

Źródło: MARCA / własne