Sérgio Conceição: Byliśmy lepsi od Chelsea, a o wyniku zadecydowały szczegóły

zdjęcie: twitter.com/FCPorto

W rywalizacji z Chelsea, FC Porto nie dało rady stawić czoła swojemu przeciwnikowi i odpadło z Ligi Mistrzów. Trener zespołu z Portugalii, Sérgio Conceição skomentował wczorajszy mecz na konferencji prasowej. 

W 1/16 Ligi Mistrzów, FC Porto sprawiło wielką niespodziankę. Po zaciętym boju, który rozstrzygnął się dopiero w dogrywce, Portugalczycy wyeliminowali Juventus Turyn. Po takiej sensacji, Chelsea miała powody, żeby obawiać się swojego przyszłego przeciwnika.

Podopieczni Thomasa Tuchela dali jednak radę i pomimo wczorajszej porażki (0:1) zdołali zwyciężyć w tej rywalizacji, przez dwie bramki zdobyte na wyjeździe. Trenerzy obu klubów byli zgodni, że ta rywalizacja była niezwykle wyrównana, a wynik dwumeczu wisiał na włosku.

Trener FC Porto, Sérgio Conceição podsumował ćwierćfinał w wykonaniu swojego zespołu.

– Mówiąc krótko: rywale strzelili dwa gole, a my jednego. Nie chodzi o to, że nie mieliśmy okazji i nie chodzi o to, że byliśmy słabsi. Zabrakło nam po prostu skuteczności. Zespół rozegrał fantastyczny mecz, piłkarze spisali się bardzo dobrze i nie pozwolili Chelsea na stworzenie jakiegokolwiek zagrożenia – powiedział.

– Nie możemy zapominać, że był to ćwierćfinał Ligi Mistrzów oraz o tym, że mieliśmy do czynienia z zawodnikami z najwyższego poziomu. Byliśmy niezwykle skuteczni w obronie. Jestem bardzo dumny z moich piłkarzy. Jestem rozczarowany wynikiem, ale jestem także dumny z moich zawodników. Byliśmy lepsi od Chelsea, a o wyniku zadecydowały szczegóły. Zasłużyliśmy na awans, ponieważ byliśmy lepsi, jednak nasza podróż z Ligą Mistrzów się kończy i kończy się dopiero w kwietniu – dodał.

– Mogliśmy strzelić bramkę już wcześniej. Co prawda nie stworzyliśmy wielu dogodnych okazji, bo Chelsea broniła się bardzo dobrze, ale mieliśmy okazje bramkowe. Z drugiej strony, rywal nie stworzył żadnego zagrożenia pod naszą bramką. To synonim wysokiej jakości i ogromnych kompetencji moich zawodników – zakończył.

 

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *