El Periscopio

Reprezentacja Serbii przegrała z Chile 0:1 w meczu towarzyskim. Jedynego gola zdobył Guillermo Maripán w końcówce spotkania.

Od początku meczu przewagę mieli Serbowie, którzy w 10. minucie oddali pierwszy groźny strzał. Z dystansu uderzył Adem Ljajić, ale dobrze interweniował Gabriel Arias. Jeszcze bliżej gola był Nemanja Radonjić, który strzelał z prawej strony pola karnego, ale po raz kolejny skuteczną interwencją popisał się Arias. No i w zasadzie to wszystko co działo się w pierwszej połowie. Do przerwy bramek nie było.

Na początku drugiej połowy obraz gry nadal się nie zmieniał i nadal dominowali Serbowie. Dogodną sytuację do strzelenia bramki miał Radonjić, który uderzył sprzed pola karnego tuż obok lewego słupka. Chile mogło wyjść na prowadzenie w 65. minucie, gdy z powietrza huknął Diego Valdés, ale fenomenalną interwencją popisał się Vladimir Stojković. Jednak to co wydarzyło się chwilę później kibice Chilijscy zapamiętaj na długo. Junior Fernándes zagrał wzdłuż bramki do Ángelo Henríquez, a ten nie trafił do pustej bramki.

W końcówce spotkania w końcu padła bramka. Dla drużyny z Ameryki Południowej. Dośrodkowaną z lewej strony piłkę, w polu karnym zgarnął Guillermo Maripán i wpakował ją do bramki Serbów.

Ostatecznie Chilijczycy rzutem na taśmę pokonali Serbów 1:0.