Żurkowski

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W rewanżowym spotkaniu baraży do młodzieżowych mistrzostw europy, reprezentacja Polski U-21 pokonała w Chaves Portugalię U-21 (3:1) i awansowała na turniej, który odbędzie się we Włoszech oraz San Marino.

W miniony piątek kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza poniosła porażkę z Portugalią (0:1) w Zabrzu. Biało-czerwoni stracili bramkę po kontrze, po której spore pretensje miał selekcjoner. Na Półwysep Iberyjski kadra poleciała bez kontuzjowanych Pawła Bochniewicz oraz Pawła Stolarskiego.

Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo trudne spotkanie, ale też wiedzieliśmy, że ten mecz niczego nie przesądzi. Do przerwy jest 0:1 i faworytem w dalszym ciągu jest Portugalia, ale my już wiemy, jak grać przeciwko im – przyznawała po pierwszym spotkaniu Czesław Michniewicz.

Już na samym początku Polacy wysoko zaatakowali rywali i całkowicie zdominowali Portugalczyków. W 6. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobył Krystian Bielik. Natomiast dwie minuty później z prawej strony boiska Szymon Żurkowski dośrodkował na głowę Dawida Kownackiego, a ten nie dał żadnych szans bramkarzowi. W 24. minucie wynik podwyższył Sebastian Szymański po podaniu od Bartosza Kapustki, który powoli odradza się na zapleczu belgijskiej ekstraklasy.

Tuż po zmianie stron gospodarze zdobyli gola, a dokładnie Jota, który wykorzystał niefrasobliwość polskiej defensywy. Podopieczni Czesława Michniewicza cofnęli się i bronili wyniku. Ten mógł się zmienić w 61. minucie, lecz Goncalves uderzył w słupek.