Sensacyjne rozstrzygnięcia w Pucharze Króla

W 1/32 Pucharu Króla byliśmy świadkami kilku zaskakujących rozstrzygnięć.

Piłkarze Getafe prowadzeni przez Bordalasa Jimeneza zostali pokonani przez Cordobe 1:0. W tym spotkaniu drużyna występująca na niższym szczeblu oddała jeden celny strzał.

CORDOBA 1:0 GETAFE

IBIZA 5:2 CELTA VIGO

Aż siedem bramek zobaczyli fani oglądający spotkanie z udziałem Celty Vigo, która mierzyła się z Ibizą, czyli drużyną występującą na trzecim poziomie w Hiszpanii.

LINARES 0:2 SEVILLA

W mocno rezerwowym składzie Sevilla poradziła sobie z Linares. Bramki dla gości zdobyli Oscar oraz Lara (samobój). Mecz był bardzo wyrównany mimo różnic klas obu drużyn. Jak wiadomo puchary rządzą się własnymi zasadami.

ZAMORA 1:4 VILLARREAL

Jedno z ciekawszych spotkań dzisiejszego wieczora, w którym obejrzeliśmy ofensywny futbol prezentowany ze strony obu drużyn. Z pewnością Unai Emery ma powody do zadowolenia, gdyż jedno drużyna powoli powraca na zwycięskie tory.

ALCORCON 2:1 ZARAGOZA

W starciu drużyn drugoligowych zwycięstwo oraz awans do kolejnej rundy zapewniła sobie drużyna Alcorcon. Bramka na wagę zwycięstwa padła w 89. minucie.

MARBELLA 2:3 VALLADOLID

Pierwsza połowa była dosyć monotonna i zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie piłkarze Sergio wzięli sprawy w swoje ręce i przez 90 minut byli o krok od awansu do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Króla. Bramkę dla gospodarzy na 2:2  zdobył Gudinho. Ostatecznie Valladolid wygrało 3:2.