Sebastian Walukiewicz budzi zainteresowanie klubów Premier League

cagliaricalcio.com

Zagraniczne serwisy piłkarskie, w tym „90min.com” oraz „goal.com” informują o zainteresowaniu Sebastianem Walukiewiczem ze strony m.in. Chelsea i Manchesteru United.

W Cagliari Calcio tworzy zgrany duet środkowych defensorów z Diego Godinem. Jego znakomite występy na włoskiej ziemi nie umykają skautom z Premier League. 20-latka z klubem wiąże jeszcze długoletni kontrakt. W październiku zadebiutował w reprezentacji Polski, w meczu towarzyskim z Finlandią (5:1) i przez wielu ekspertów był wówczas najlepszy na murawie.

– Kiedyś bardzo mi się podobał w wyprowadzeniu piłki. Od momentu przenosin do Włoch, a więc tej „fabryki obrońców”, czyni olbrzymie postępy w grze defensywnej. Inaczej się ustawia, inaczej kryje, jest agresywny – rozpływał się nad jego talentem Mateusz Borek w „TVP Sport”. Zatem nie mogą dziwić zakusy klubów z Premier League.

Manchester United i Chelsea o tych klubach wspominają angielskie źródła w kontekście Walukiewicza. W „goal.com” zauważają jego świetne warunki fizyczne i umiejętności gry głową i sposób poruszania.

źródło: 90min.com / goal.com / sport.tvp.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x