Schalke 04 związało się z nowym sponsorem

fot. facebook.com/S04.en

fot. facebook.com/S04.en


Po rozwiązaniu umowy z rosyjskim Gazpromem, Schalke 04 znalazło nowego sponsora. Będzie nim firma Vivawest.

Już w pierwszym dniu rosyjskiej agresji na Ukrainę Schalke podjęło kroki do rozwiązania kontraktu z Gazpromem. Niemcy natychmiastowo ogłosili, że nie mają zamiaru grać w koszulkach z nazwą ich wschodniego sponsora. Była to dla klubu bardzo trudna decyzja, ponieważ majętna firma zapewniała drużynie stabilność finansową. Wydaje się jednak, że dla Schalke wszystko zakończy się pomyślnie.

Nowym podmiotem łożącym nakłady pieniężne na klub z Zagłębia Ruhry będzie Vivawest. To jedna z największych firm mieszkaniowych w Nadrenii Północnej-Westfalii. Powstała z połączenia THS i Evonik. Drugie konsorcjum ma związek także z Borussią Dortmund.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni Vivawest za wsparcie w trudnym czasie. Po zakończeniu naszej współpracy z Gazpromem w zeszłym tygodniu udało nam się szybko przeprowadzić niezbędne zmiany w Schalke. Rozmowy z Vivawest były naznaczone wspólnym uznaniem i szacunkiem. To partnerstwo oznacza początek nowej ery w Schalke – oświadczył dyrektor generalny klubu Bernd Schröder.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.