Sami Khedira Juventus

Sami Khedira, który nie ma żadnej przyszłości w Juventusie Turyn, szuka sobie klubu w Anglii. Takie informację podał niemiecki dziennikarz Christian Falk. Mówi się o Evertonie, ale ponoć zainteresowanie wyrażał również Tottenham Londyn.

Sami Khedira, to piłkarz, który kojarzy się obserwatorom piłki nożnej z pewnej stabilności. Przez lata udowadniał swoje umiejętności w największych klubach Europy. Po Mundialu, który był rozgrywany w Republice Południowej Afryki, urodzony w Stuttgarcie piłkarz przeniósł się z tego miasta do Madrytu. W barwach Realu Madryt występował przez 5 lat. Zagrał ponad 100 meczów w koszulce “Królewskich” i zdobył kilka trofeów. Został mistrzem Hiszpanii, wygrał Superpuchar oraz dwukrotnie Puchar tego kraju. Ponadto udało się zwyciężyć w Lidze Mistrzów, Superpucharze Europy i Klubowych Mistrzostwach Świata.

Sami Khedira o ewentualnym odejściu z Juventusu

Po bardzo owocnym okresie w Madrycie, Sami Khedira zdecydował się opuścić Real i podpisał umowę z Juventusem Turyn. Tutaj w ciągu kolejnych pięciu lat gry, ponownie dopisał do swojego dorobku kilka pucharów. Trzykrotnie zdobył mistrzostwo oraz Puchar Włoch. Prócz tego, dwukrotnie w barwach “Starej Damy” zwyciężył w meczu o Superpuchar Italii. Błogi czas byłego reprezentanta Niemiec dobiegł końca, wraz z początkiem tego sezonu. Piłkarz nie został nawet zgłoszony do rozgrywek Serie A i Ligi Mistrzów. Chociaż jego umowa z Juventusem obowiązuje jeszcze przez pół roku, to on sam chciałby odejść z klubu i spróbować swoich sił w innej drużynie. Jak się okazuje, wymarzonym celem na kontynuowanie kariery jest Anglia. Ponoć sam Khedira miał powiedzieć, że gra na Wyspach byłaby dla niego wisienką na torcie.

Niemiecki dziennikarz, Christian Falk napisał, że Sami Khedira mógłby trafić do Evertonu. W drużynie z Goodison Park mógłby spotkać się z Carlo Ancelottim, z którym współpracował w Realu Madryt. Wydaje się, że taki transfer miałby duży sens, a Khedira miałby nieco “lżejszy” start w nowym klubie. Jednak jak podał dziennikarz “Bilda”, wokół wychowanka VFB Stuttgart uaktywnił się również Tottenham.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *